-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Po shuante flakët e zjarrit në Dropull, pëson djegie zjarrfikësi

Kryesoret

Teksa po shuante zjarrin në fshatin Lugar dhe Grapsh zjarrfikësi pësoi djegie.

Zjarrfikësi Romeo Sulejmani nga Përmeti ka pësuar djegie në fytyrë dhe në trup.

Ai ka marrë plagë të shkallës së dytë dhe të tretë.

Drejtori i përgjithshëm i Zjarrfikësve Arben Cara vizitoi efektivin Sulejmani në spital.

Zjarrfikësi Sulejmani u shpreh se “Kemi luftuar me flakët për orë të tëra, shumë zona janë fikuar. Kemi shkuar në zonat malore sepse kishim makinë vetëm për zonat malore dhe kemi shpëtuar një kishë. Pastaj jemi rikthyer dhe fikëm vatra të tjera zjarri, pastaj zjarri rrezikonte familjet dhe jemi futur për ta shuar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit