-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Investigim

Gjyqtari e do në burg, lista me shkeljet e Ilir Beqajt për “Sterilizimin”

Gjyqtari i Gjykatës së Posaçme, Erion Bani, i cili drejtoi seancat e caktimit të masës së sigurisë dhe marrjes në pyetje të ish-ministrit të...

Më në fund merr jetë hekurudha Durrës-Prishtinë, shpallet fituesi i projektit

Ditën e sotme është shpallur fituesi i projektit për linjën hekurudhore Durrës-Prishtinë, e cila parashikohet të ketë një kosto 700 milionë euro dhe do...

Dokumenti/ Raporti nxjerr një “thes” me mangësi: Kush po e ndot ajrin në Tiranë

Ajri i ndotur vazhdon që të jetë një kërcënim serioz për jetën e qytetarëve. Po cili është burimi kryesor i kësaj ndotje dhe çfarë...

Dokumenti/ Si i bëri “Turizmi” Lekët “rrush e kumbulla” për plehra, sheshe e reklama

Një audit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit ka nxjerrë shumë abuzime në ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit që drejtohet nga Mirela Kumbaro. Raporti...

Kontrolli zbulon shkeljen: Nafta u shit 33% më lirë për të shmangur taksat (Dokumenti)

Batërdia me arin e zi në nën tokën shqiptare vazhdon. Kontrolli i Lartë i Shtetit në një auditim në Drejtorinë e Tatimpaguesve të Mëdhenj...

Raporti i KLSH-së: “Check-up”-i nuk ka efekt! Për 20 mijë analiza u morën Lekët pa u bërë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar një raport për vitin 2022 ku nxjerr në pah një tjetër skandal me kontrollin mjekësor bazë, periodik...

KLSH: S’u gjet asnjë informacion për 495 mijë € që Rama i pagoi gruas së Tony Blair

Kontrolli i Lartë i Shtetit në një raport të publikuar dje mbi auditin për koncesionarin e “Rapiscan” thekson se janë zhdukur dokumentet e qeverisë...

Dokumenti me shkeljet: Koncesioni i laboratorëve po i çon pacientët tek privati

Koncesionet vazhdojnë që të bëjnë batërdi në buxhetin e shtetit. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar sot një raport që ka hartuar dhe...

KLSH kërkon rishikimin e koncesionit: Skema si u rritën kostot për “Sterilizimin” (Dokumenti)

Koncesionet vazhdojnë që të bëjnë batërdi në buxhetin e shtetit. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar sot një raport që ka hartuar dhe...

Raporti/ Si u futën në xhep 50 mijë Euro për “Parkun e Artit” në Kinostudio

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka gjetur 51,480 Euro dëm në buxhetin e shtetit nga një investim që ka bërë Ministria e Kulturës në...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al