-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Investigim

Zhduket oferta 1 mln Euro më e vogël! Berberi i jep tenderin në “tavë” Gjokës (Dokumentet)

Autoriteti Rrugor Shqiptar vijon që të firmosë tendera të dyshimtë. Evis Berberi i ka dhënë një tender bashkimit të operatorëve të udhëhequr nga Rrok...

Qeveria hedh 1 miliard lekë për stacionet e karikimit të makinave (Dokumentet)

Agjencia për Efiçencën e Energjisë ka hapur sot tenderin 833 milionë lekë, gati një miliard bashkë me TVSH-në për stacionet e karikimit të makinave...

Tre hoqën dorë, tre u eliminuan! Tre mln Euro tender nipit të ish-deputetit të PS-së

Në datë 31 Maj ministria e Mbrojtjes që drejtohet nga Niko Peleshi i ka dhënë tenderin për ndërtimin e hangarit për helikopterë në bazën...

Dosja e ryshfetit në shëndetësi! Kjo është firma që fitoi tenderin (Dokumentet)

Mbrëmjen e djeshme sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro u arrestua në flagrancë për korrupsion lidhur me një procedurë tenderimi. Duro...

Batërdia në shëndetësi! Rritet pazari i “kafes” për tenderat, gati 50-50% (Dokumentet)

Prokuroria e Posaçme arrestoi dy zyrtare të ministrisë së Shëndetësisë, sekretaren e përgjithshme të dikasterit që drejtohet nga Ogerta Manastirliu, e cila është Joana...

Bashkitë socialiste dy tendera vëllait të Kapllanajt të Bashës (Dokumentet)

Tenderat vijojnë që të jenë kryefjalë. “Thesi” është hapur, leku nuk njeh ngjyrë. Në muajt e fundit përpara zgjedhjeve, mes kompanive që u lakuan...

Maliqi e denoncoi për votat! Salillarit i jepen dy tendera për dy javë pas zgjedhjeve

Autoriteti Rrugor Shqiptar që drejtohet nga Evis Berberi njoftoi sot se ka shpallur fituesin e tenderit për mbrojtjen lumore në aksin Milot-Morinë. 182 milionë...

“Thela” e madhe! ARRSH shpall fituese ofertën 200 milionë lekë më të lartë

Autoriteti Rrugor Shqiptar është kthyer në një minierë ari për fondet që tenderon. Sot janë shpallur fituesit për disa projekte, mes tyre për zgjerimin...

Evis Berberi firmos tenderin e dyshimtë 19 milionë euro

Kreu i ARRSH-së, Evis Berberi ka dhënë një tjetër tender të dyshimtë. Bëhet fjalë për rrugën Berat - Ballaban, loti 3, që ka një...

KKT miraton lejen për Portin e Durrësit, resorte, hotele dhe parqe

Këshilli Kombëtar i Territorit zhvilloi dhe miratoi dje në mbledhjen e radhës lejet e reja të zhvillimit dhe ndërtimit. Përfituesit janë të shumtë, nga...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al