-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjykata e Lartë rrëzon Berishën me dhëndrin

Kryesoret

Një tjetër betejë gjyqësore e humbur. Ditën e sotme Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e paraqitur nga avokatët e Sali Berishës dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezit për përjashtimin e trupës së gjykimit të përbërë nga Sandër Simoni, Ilir Panda dhe Sokol Binaj.

Mbrojtja e të dy palëve kërkoi përjashtimin e tre gjyqtarëve me argumentin se ata kanë shqyrtuar një kërkesë të tillë më parë. Vendimi i rrëzimit të kërkesës u mor nga gjyqtari Artur Kalaja. Trupa do shqyrtojë kërkesën për heqje të masës shtrënguese të sigurisë arrest në shtëpi vendosur si ndaj Berishës ashtu edhe Malltezit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit