-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Jamarbër Malltezi

Rrëzohet kërkesa, Berisha ngelet në ballkon

Gjyqtarja e Gjykatës së Posaçme Irena Gjoka ka rrëzuar sërish kërkesën e Sali Berishës dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi për t’i liruar nga...

Berisha me dhëndrin sërish përballë Irena Gjokës: Na nxirrni nga shtëpia!

Sali Berisha dhe dhëndri i tij  Jamarbër Malltezi i janë drejtuar Gjykatës së Posaçme për ndryshimin e masës së sigurisë, arrest shtëpie. Berisha dhe Malltezi...

Gjykata e Lartë vulos sekuestron e 25 pasurive të dhëndrit të Berishës

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e depozituar nga dhëndri dhe vajza e Sali Berishës. 25 pasuritë e Jamarbër dhe Argita Malltezit do të vijojnë...

Shtyhet vendimi për Berishën, avokati: Kemi ekspertizën që zbulon të vërtetën

Është shtyrë sërish seanca për ish-Kryeministrin, Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi për në datë 12 mars, ora 15:00. Avokatët kërkuan kohë të njihen me informacionin...

Liri apo burg në shtëpi? Në 15 mars vendimi për Berishën dhe dhëndrin

Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Berisha dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi për në datë 12 mars ora 15:00. Avokatët kërkuan kohë të njihen me...

4 orë në SPAK, e hoqët kapelen? Malltezi: Prokurorët s’i morën provat kundër Ramës

Katër orë u pyet ditën e sotme në SPAK, Jamarbër Malltezi, dhëndri i Sali Berishës për dosjen e kompleksit “Partizani”. Në dalje, në një...

Çështja Partizani/ Berisha do “lirinë” në GJKKO, SPAK i merr në pyetje dhëndrin

Gjyqtarja e Apelit të GJKKO-së, Ilirjana Olldashi pritet të shpallë sot vendimin mbi dy kërkesat e ish-kryeministrit Sali Berisha, atë kundër masës arrest shtëpie,...

Prokurorët presin Berishën “sefte” në SPAK, pas dy ditësh u shkon dhëndri

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur sot nga SPAK për tu marrë në pyetje në lidhje me çështjen “Partizani”. Po për këtë çështje Berisha prej 3...

Caktohet data! Në 23 Janar përballja e parë Berisha-SPAK

Në datë 23 Janar, Sali Berisha duhet të shkojë për t’u pyetur në SPAK. Prokuroria e Posaçme ka caktuar datën e dytë, pasi ish-kryeministri...

SPAK-u i kthen përgjigje pozitive Berishës, gjyqtarja që ka në dorë fatin e tij

Prokuroria e Posaçme ka pranuar kërkesat e Sali Berishës dhe Jamarbër Malltezit për të shtyrë marrjen në pyetje për javën tjetër. SPAK kërkoi që...

Latest news

/5pyetjet.al