-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ermonela Jaho nderohet nga Ministria e Kulturës në Francë

Kryesoret

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho dhe Roberto janë nderuar me urdhrin “Kalorëse dhe Kalorës të Arteve dhe Letrave” nga Ministria e Kulturës në Francë.

“Dy karriera të jashtëzakonshme, dy artistë të mëdhenj dhe dy njerëz të jashtëzakonshëm, karrierën e të cilëve e kemi ndjekur prej disa dekadash”, thuhet në njoftim.

Ermonela Jaho rikthehet në Shqipëri me një koncert i cili do të mbahet më 4 gusht në Teatrin e Operas dhe Baletit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit