-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Eldiona Serani

6640 POSTIME
0 KOMENTET

Tragjike! Ish-oficeri vret gruan, të dashurën dhe më pas veten

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në SHBA ku një ish-oficer policie ka vrarë ish-bashkëshorten, të dashurën e tij dhe më pas veten. Djali i çiftit...

Kafeina droga më e përdorur, por pasojat që sjell nuk do i’u pëlqejnë

Kafeina është droga psikoaktive më e konsumuar në botë, thuhet në një analizë përmbledhëse të revistës Psychopharmacology. Si shumë substanca psikoaktive edhe kafeja rrit çlirimin...

Votimi ‘kokë më kokë’ mes Eglës dhe Julit, ja kush u shpall fitues

Një televotim i fshehtë ka ndodhur këto ditë në Big Brother ku teleshikuesit do të votojnë se kush është i preferuari i tyre mes...

FOTO/ Humbi dje jetën pasi ra në kontakt me korrentin , ja kush është 45-vjeçari

Një person ka humbur jetën dje  pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në autostradën Tiranë-Lezhë pranë një biznesi. Personi në foto është...

Nis sot zbatimi i Amnistisë, ja sa persona lirohen menjëherë

Sot ka nisur zbatimi i liggjit për "Amnistinë Penale" i cili u miratua javën e parë të muajit prill në Kuvend. Nga ky ligj përfitojnë...

Senati i SHBA-së miraton projektligjin për ndalimin e TikTok-ut në Amerikë

Senati i SHBA-së ka miratuar një projektligj i cili mund të ndalojë përdorimin e TikTok-ut në Amerikë. Pronarit të TikTok, Byte Dance i jepet 9...

Maqedonia e Veriut mban sot zgjedhjet presidenciale, në garë edhe kandidatë shqiptarë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut u janë drejtuar të mërkurën kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e shtetit. Sipas Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ),...

Senati amerikan miraton ndihmën prej 60 miliardë dollarë për Ukrainën

Senati amerikan ka miratuar një paketë ndihme të huaj prej 95 miliardë dollarësh (76 miliardë £) që përfshin mbështetje ushtarake për Ukrainën, Izraelin dhe...

FOTO/ Hapet një gropë në aksin Milot-Lezhë

Një fenomen i rrallë ka ndodhur në aksin Milot-Lezhë në afërsi të fshatit Gajush ku është hapur një gropë me thellësi rreth 15 cm. Nga...

Forcimi i lekut/ Fitimet e investitorëve të huaj në Shqipëri arritën vlerë rekord në 2023

Fitimet e investitorëve të huaj në Shqipëri kaluan nivelin e 1 miliard eurove dhe arritën nivelin më të lartë historik vitin e kaluar. Të dhënat...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al