-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Eldiona Serani

6985 POSTIME
0 KOMENTET

Zjarr në një parcelë në Lazarat, zjarrëvënësi shoqërohet në polici

Në Lazarat, mëngjesin e sotëm, një zjarr ka shpërthyer në një parcelë të mbjellë me arra. Autoritetet lokale dhe zjarrfikësit e Gjirokastrës janë përfshirë...

Plagoset 62-vjeçari shqiptar në Greqi, makina e tërheq zvarrë

Një 62-vjeçar me origjinë shqiptare ka mbetur i plagosur pas një aksidenti rrugor në zonën e Lentarianon në Hania, Greqi. Autoritetet policore raportojnë se drejtuesi...

Shpërthimi me tritol në Pogradec, Banori: Tmerr, thamë se erdhi rusi

Banorët e një pallati në Pogradec janë përballur me një tronditje të madhe gjatë natës pasi një shpërthim i fuqishëm me tritol ndodhi në...

​14 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare pro pavarësisë së Kosovës

Në ditën e sotme, Kosova shënon 14 vjet nga vendimi historik i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë për pavarësinë e saj. Vendimi i...

Ekspertët paralajmërojnë njerëzit për një valë përpjekjesh hakerimi

Ekspertët dhe agjencitë e sigurisë kibernetike në nivel global po nxisin njerëzit të jenë të kujdesshëm për një rritje të tentativave të hakerimit, të...

Shpërthimi në Pogradec/ Dyshohet se shënjestra ishte ish-i dënuari

Zbardhen detajet e reja rreth shpërthimit me lëndë plasëse në një pallat në qytetin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur pranë banesës së Meardi Berberit, në...

Gruaja e Nikës në SPAK për 21 Janarin, Basha dhe Berisha në fokus për krime shtetërore

Rajmonda Nika, bashkëshortja e Aleks Nikës, do të paraqitet sot para SPAK-ut për të kallëzuar Sali Berishën dhe Lulzim Bashën për rolin e tyre...

Trump kërkon rimbursim për mashtrim

Donald Trump po kërkon që Partia Republikane të kompensohet për shpenzimet e mëdha të angazhuara gjatë fushatës zgjedhore të kaluar, duke theksuar se me...

Analiza e BBC: Çfarë do të thotë heqja dorë e Biden nga kandidimi?

Në një vendim surprizë, Joe Biden ka vendosur të tërhiqet nga garat presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky vendim vjen pas një...

Shpërthim me lëndë plasëse në pallat në Pogradec

Në orën 02:30 në një pallat të qytetit të Pogradecit, në sheshpushimin midis kateve të parë dhe të dytë, është hedhur një sasi e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al