-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Politika

Vizita e Escobar e Lajçak tregoi se SHBA dhe BE po bashkëpunojnë ngushtë

Profesori amerikan Edward Joseph komentoi vizitën e emisarëve Lajcak e Escobar në Kosovë e Serbi duke thënë se ajo ishte mesazh se Uashingtoni dhe...

Numri dy i PD-së del nga “rreshti”: Unë jam kundër shkarkimit të Metës

Lulzim Basha e ka cilësuar Ilir Metën si njërin nga tre këndet e “trekëndëshit të Bermudës” bashkë me Sali Berishën dhe Edi Ramën duke...

Abazoviç rrëzon qeverinë në Malin e Zi

Kuvendi i Malit të Zi ka votuar mosbesimin ndaj qeverisë, pas një seance të gjatë e cila ka nisur që nga ora 14:00 dhe...

Prokuroria Speciale fshehu deklaratën e ish-shefit të OSBE-së pro krerëve të UÇK-së

Gregory Keohe, avokati i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka akuzuar prokurorinë speciale se I ka fshehur provat në rastin e gjykimit ndaj Hashim...

Dënimi i Tahirit, Basha: PD-ja kishte të drejtë

Ditën e sotme është marr vendimi nga GJKKO për ish ministrin Saimir Tahiri, dhe ky i fundit është dënuar me 3 vite e 4...

Reagon PD-ja e Berishës: Rama po bënë të pamundurën që opozita të përfaqësohet nga “Lulzim Brava”

KQZ-ja nuk regjistroi ditën e sotme Berishën në koalicion me LSI-në, me argumentin se nuk ka parti dhe nuk mund të marrë pjesë në...

Mbrojtja denoncon skandalin: Gjykata Speciale fshehu provat që shfajësojnë krerët e UÇK-së

Prokuroria e Gjykatës Speciale në Hagë prej vitesh mban të fshehura provat që do të nxirrnin të pafajshëm krerët e UÇK-së. Kjo akuzë ka...

Ish deputeti që refuzoi kompensimin: Ligjvënësit të heqin dorë nga kompensimi i karburantit

Ish-deputeti i LDK-së, Blerim Grainca, ka komentuar publikimin e shpenzimeve për karburant të deputetëve. “Lëvizja Vetëvendosje ka qenë agresive ndaj këtyre gjërave, por që praktika...

Nis debati në parlamentin malazez. Orët e fundit të Zdravko Krivokapiç

Parlamenti i Malit të Zi ka filluar debatin për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Zdravko Krivokapiçit. Më herët, të premten, Parlamenti malazez refuzoi të...

Celibashi takim me drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano

Gjatë muajit shkurt policia e Shtetit dhe KQZ do të trajnojnë strukturat e policisë qendrore dhe vendore mbi detyrat e Policisë për mirë administrimin...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al