-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nikolla uron 28 nëntorin: Shqipëria komb model

Kryesoret

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka uruar shqiptarët me rastin e festës së Pavarësisë.

Nikolla thekson se Shqipëria është sot mes kombeve demokratike dhe të qytetëruara, anëtare e NATO-s, partnere e denjë e SHBA, që avancon me shpejtësi drejt familjes evropiane në mbrojtje të paqes, lirisë, pavarësisë dhe integritetit të kombeve.

Kryetarja e Kuvendit gjithashtu shtoi se Shqipëria sot është e vendosur drejt fuqizimit së bashku me Kosovën drejt arenës ndërkombëtare.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit