-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#2024

Ndryshime dhe krizë në marrëdhënie, do jenë ditë të vështira për këto shenja

Jo se disa shenja të tjera nuk do të kenë probleme të ndryshme në 2024-ën, por këto të katërta do të duhet të tregojnë...

2023-shi viti më i nxehtë, shkencëtarët: Prisni, ka dhe më keq!

Pritej dhe tani është konfirmuar, viti 2023 ishte më i nxehti në botë që nga 1850-ta, kur filloi të regjistrohej temperatura mesatare globale. Këtë e...

Raporti i OKB: Rritja ekonomike do të ngadalësohet në 2024

Rritja ekonomike globale parashikohet të ngadalësohet nga 2.7 për qind më 2023 në 2.4 për qind më 2024, sipas raportit të OKB-së për Situata...

Horoskopi/ Shenja juaj tregon se ku duhet të përqendroheni këtë vit

Çdo vit i ri shënon fillime të reja. Ju keni mundësinë të bëni ndryshime në jetën tuaj dhe për mirë. Kështu, viti 2024 si...

Zodiaku kinez bën parashikimin, në vitin 2024 këto shenja do bëjnë karrierë

Në kulturën kineze, shenjat e zodiakut luajnë një rol të rëndësishëm në jetën dhe fatin e individëve. Viti 2024 do të vendoset nën shenjën...

“Putin dhe Papa në shtratin e vdekjes, konflikt Kinë-Tajvan,” parashikuesi tregon ngjarjet që do ndodhin në 2024

Një psikolog i famshëm nga Britania, Craig Hamilton-Parker, i cili është konsideruar “Nostradamusi i ri”, ka bërë disa parashikime të pabesueshme për vitin 2024,...

Viti 2024 mund të sjellë temperaturat më të larta që kemi përjetuar ndonjëherë

2024 mund të jetë edhe më nxehtë se viti 2023 që na befasoi sa u përket temperaturave dhe përpos këtij fakti, gjatë vitit që...

Politika në një vit në Shqipëri dhe sfidat në 2024-tën

Zhvillimet politike në Shqipëri gjatë vitit 2023 i mbizotëruan përplasjet dhe debatet brenda Partisë opozitare Demokratike (PD), që u shtuan me vënien nën hetim...

Tirana e nis 2024-ën mes plumbave, dy persona të plagosur

Dy plagosje janë regjistruar gjatë mesnatës së ndërrimit të viteve në Tiranë. Rasti i parë është i një 30-vjeçar, i cili ka marrë një plumb...

Sihana dhe Amar janë bebet e para të 2024-ës në Tiranë

Sihana dhe Amari janë bebet e para të cilët kanë ardhur në jetë në minutat e para të vitit 2024 në dy maternitetet në...

Latest news

/5pyetjet.al