-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Agim Nesho

Agim Nesho: Vizioni që vret

Rama asnjëherë nuk e ka fshehur që ka ardhur si misionar dhe vizioni i tij është unik dhe nuk mund të gjendet midis shqiptarëve...

Agim Nesho: Patriotizmi i shtirur i Ramës për të mbuluar pazaret e tij korruptive

Çështja Beleri po merr përmasa të mëdha në diskutimin politik në Shqipëri, të nxitur nga patriotizmi fals i Ramës për helenizimin e Shqipërisë, por...

Agim Nesho: Kur diktatorët tallen me popullin

Një nga veprimet më të zakonshme të diktatorëve, kur kapin dhe kontrollojnë shtetin, është mesazhi i tyre që propagandohet si e vërteta e padiskutueshme....

Agim Nesho: Vajtëm për të parë Klinton, gjetëm maxhordomin e madh

E vetmja meritë që i takon Ramës është që mundësoi ardhjen e këtij njeriu të madh në tokën Shqiptare. Hallall shpenzimet për të, sesa...

Konferenca ndërkombëtare, Agim Nesho: Ideja e Ramës e rrezikshme

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho krition ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me idenë e një konference ndërkombëtare për Kosovën, duke thënë...

Agim Nesho: Kur shqiptarët mbrojnë interesat e Serbisë

Ndoshta ky është rezultati jonë më i madhe që kemi arritur, ku ADN e shqiptarizmit është tretur në avujt e drogës dhe aventurizmit, të...

Agim Nesho: Rruga e Shqipërisë për në BE nuk kalon nga Beogradi

Në një intervistë për TV Italian, zoti Rama deklaroi se nuk e shikon integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE pa Serbinë. Po pse kjo...

Agim Nesho: Gropa e inceneratorëve në Tiranë dhe “Ramagate” në Washington

Ka rreth tre vjet që deputetja Kryemadhi me grupin e Partisë së Lirisë po mbron interesin publik duke paraqitur, shpjeguar dhe faktuar aferën më...

Miku iu arrestua në SHBA! Partia e Lirisë: SPAK, heto Ramën

Zëvendëskryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho i kërkoi sot SPAK-ut që të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama pas shpërthimit të skandalit në...

Agim Nesho: Kënaqësia diabolike për ta bërë me baltë Bashkimin Europian

Ajo që tërhoqi vëmendjen, por edhe krijoi cudi në ambientet e Forumit të Davos-it, ishte shprehja e kryeministrit Shqiptar drejtuar kryeparlamentares së BE-së, “Karma...

Latest news

/5pyetjet.al