-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

aktor

“Charlie Chaplini shqiptar u shua”, Jul Deda merr ngushëllime nga kolegët

U shua sot, por Zef Deda ishte një nga komedianët më të mirë të vendit, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë. Aktori i...

U shua sot, cilat janë veprat që e bëjnë të pavdekshëm Zef Dedën në artin shqiptar

U shua sot, por Zef Deda ishte një nga komedianët më të mirë të vendit, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë. Deda lindi...

Fansat mblidhen para shtëpisë së “Friends”, homazhe në nder të Matthew Perry

Qindra fansa të “Friends” janë mbledhur në Manhattan të kryejnë homazhet e tyre në nder të aktorit Matthew Perry i cili humbi jetën në...

Arti në zi, gjendet i pajetë në banesë aktori i njohur i “Friends”

Aktori i famshëm amerikan Matthew Perry ka vdekur në moshën 54-vjeçare. Matthew Perry u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Los Anxhelos,...

“Thumbat” mes Luiz Ejllit dhe Salsano Rrapit, çfarë ka ndodhur

Salsano Rrapi postoi në InstaStory-n e tij një foto me të gjithë pjesëmarrësit e filmit “Në Kuadër të Dashurisë” dhe i vetmi që kishte...

I shëndetshëm dhe i buzëqeshur, Genc Fuga shfaqet për herë të parë në publik

Muajt e fundit për aktorin e mirënjohur Genc Fuga nuk kanë qenë fort të lehta. Atij ju desh të shkëputej nga karriera për shkak...

Nuk do ta njihni! Aktori i njohur pjesë e “Drag Race” në Itali, vishet kuq e zi

Aktori shqiptar Aleksandër Seitaj është bërë pjesë e sezonit të ri Italian “Drag Race”. 32-vjeçari u prezantua me emrin Vezirja dhe e përshkroi vetën si...

Fansat e “Harry Potter” në zi, ndahet nga jeta “Albus Dumbledore”

Aktori ikonë i Hollywood-it Michael Gambon, i njohur si Albus Dumbledore në filmat e ‘Harry Poter’, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare. Sipas mediave...

Shqiptarët pushtojnë skenat ndërkombëtare, aktori i njohur pjesë e serialit “The Walking Dead”

Shqiptarët me talentin dhe sharmin e tyre kanë pushtuar skenat e mëdha ndërkombëtare duke bërë krenarë "shqipet" kudo që ndodhen. Për veç emrave të njohur...

Kinematografia humbi një njeri të madh, vdes aktori i njohur

Ditën e hënë, ka ndërruar jetë aktori David McCallum, i njohur për rolet e tij në serialet televizive amerikane "NCIS" dhe "The Man From...

Latest news

/5pyetjet.al