-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

aktor

Vajza e Mirush Kabashit: Do i mungojë familjes e skenës, e kam pasur shumë shok se baba

“E donte shumë jetën. Deri në fund e deshti shumë!” Kështu do e kujtojë vajza e tij aktorin e njohur Mirush Kabashi Në një intervistë për...

Homazhet për Mirush Kabashin, kolegët: Ishte një figurë shumëdimensionale, do ta kujtojmë për…

Gjatë homazheve për nder të aktorit të njohur Mirush Kabashi, aktori Luftar Paja e konsideron si një figurë shumëdimensionale. “Do ta mbaj mend si një...

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, homazhe në nder të Mirush Kabashit

Mbahen homazhe në nder të aktorit të njohur shqiptar, Mirush Kabashi, i cili ndërroi jetë dje pas një sëmundje të rëndë. Homazhet po mbahen në...

Begaj për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Lamtumirë artistit që ngriti peshë sallat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit Mirush Kabashi këtë të martë. “Lamtumirë Artistit që mbajti gjallë brenda nesh...

Shuhet “Sokrati” shqiptar! Ja cilat janë rolet e pavdekshme që la pas Mirush Kabashi

Mirush Kabashi la pas një trashëgimi të pasur artistike, si aktor i rreth 100 roleve në teatër dhe filma. Ai është cilësuar gjithashtu edhe si...

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori Mirush Kabashi

Është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm artisti i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi. Lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta...

VIDEO/ Ermali thumbon Luizin për karrierën

“Ishte aktor i mirë. M’u duk aktor më i mirë se këngëtar,” kështu u shpreh Ermal Mamaqi së fundmi në një intervistë për “Mër...

“Ecja e fundit bashkë”, vdekja e të atit, Juli: Bab, direkt më mori malli…

Julian Deda i ka kushtuar të atit të ndjerë, Zef Deda,  një dedikim ku dhe ka ndarë foton nga ecja e fundit që kishin...

“Charlie Chaplini shqiptar u shua”, Jul Deda merr ngushëllime nga kolegët

U shua sot, por Zef Deda ishte një nga komedianët më të mirë të vendit, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë. Aktori i...

U shua sot, cilat janë veprat që e bëjnë të pavdekshëm Zef Dedën në artin shqiptar

U shua sot, por Zef Deda ishte një nga komedianët më të mirë të vendit, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqipërisë. Deda lindi...

Latest news

/5pyetjet.al