-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#aleksander vucic

Dështon takimi i Vuçiç dhe Kurtit, ja çfarë shkruan presidenti serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha për mediat në Bruksel se gjatë rundit të dialogut të nivelit të lartë, ai nuk është takuar me...

Takimi në Bruksel me Vuçiç, Kurti: Do shohim si të ecim para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një konference Ndërkombëtare të Rinisë dhe Vetëvendosjes ka folur për procesin e dialogut ku theksi ka qenë takimi...

‘Një shkëmbim frymëzues idesh’, Vuçiç jep detaje nga takimi me dhëndrin e Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksadndër Vuçiç u takua këtë të mërkurë me dhëndrin e ish-presidentit të SHBA, Donald Trump. Nëpërmjet një postimi Vuçiç shkroi se...

Djali i Vuçiç merret me dhunë nga truprojat pasi donte t’i bashkohej përleshjes së tifozëve

Djali i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç dyshohet se u përpoq të bashkohej me një përleshje huliganësh mes tifozëve serb dhe atyre anglezë. Disa pamje...

Vulin i sanksionuar nga SHBA, pjesë e qeverisë së re të Serbisë

Qeveria e re e Serbisë do të përfshijë ish-shefin e zbulimit Aleksandar Vulin, një politikan që mbështet lidhjet e ngushta me Rusinë, të cilin...

Zyrtari i lartë i SHBA në Serbi, Vuçiç: Bisedë e vështirë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, do ta vizitojë Beogradin këtë të shtunë, për takime me liderët e Serbisë, presidentin...

Nuk ndalet Vuçiç, thërret takim të jashtëzakonshëm për ndalimin e anëtarësimit në KiE të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë thirrje të enjten gjatë një takimi të jashtëzakonshme të Qeverisë serbe për formimin e një ekipi për...

Vuçiç kërcënoi me luftë, Kurti: Britania të sjelli më shumë trupa

Britania duhet të dërgojë më shumë trupa në Kosovë për të parandaluar luftën në Ballkanin Perëndimor, ka thënë Albin Kurti për ‘The Telegraph’. Në një...

BE: Sjelljet e Bislimit të papranueshme, Kurti dhe Vuçiç u thirrën në Bruksel

"Sjellja e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, ndaj zyrtarëve të Bashkimit Evropian (BE) është e papranueshme" tha zëdhënësi i bllokut, Peter Stano. “Ne shpresojmë se...

Vuçiç pret ftesë nga Brukseli, BE: Nuk është caktuar asnjë takim

Zëdhënësi i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Siguri, Peter Stano deklaroi se Bashkimi Evropian nuk po mendon të caktojë një takim mes Kosovës...

Latest news

/5pyetjet.al