-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ambasador

Ambasador në Maqedoninë e Veriut/ Kush është djali i ish-presidentit Meidani?

Denion Meidani, djali i ish-presidentit Rexhep Meidani, është emëruar ambasador i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut. Kjo detyrë mbahej më parë nga Fatos Reka...

“Dje takova një ambasador”! Basha “sherr e llafe” me gazetarin: Na thua një emër

Gjatë konferencës së zhvilluar sot me gazetarët, Lulzim Basha u pyet nëse ka takuar ndonjë nga ambasadorët e huaj në vendin tonë. Basha tha se...

Agjent i Kubës? Ish-ambasadori amerikan arrestohet në Florida

Manuel Rocha ish-diplomati amerikan, i cili shërbeu si ambasador i SHBA-së në Bolivi, është arrestuar në një hetim të gjatë të kundërzbulimit të FBI-së....

Largohet Soreca, ja kush do të jetë ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri

Më parë ka mbajtur postin e zv/ambasadorit të Italisë në Kombet e Bashkuara, por tani Gianluca Greco pritet të jetë ambasadori i ri i...

Përfundoi misionin në Shqipëri, Soreca: Ishte nder dhe kënaqësi

Ambasadori i komanduar i delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëria, Luigi Soreca, ka përfunduar sot detyrën e tij. Në një postim në rrjetet sociale, ai...

“SPAK po shqyrton rastet e nivelit të lartë”, Soreca: Të vijojë luftën pa trysni politike

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca, thotë se SPAK-u duhet të vijojë punën për të luftuar pandëshkueshmërinë pa trysni politike dhe pa...

Ambasadori gjerman: Qeveria të respektojë të drejtat e opozitës

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Karl Bergner nga Korça këshilloi opozitën që të heqë dorë nga skenari i protestave dhe të përqendrohet më shumë tek...

Ish-ambasadori amerikan: BE-ja të ndalojë së përkëdheluri Vuçiçin

Ka kaluar më shumë se një muaj që nga sulmi në veri të Kosovës, në fshatin Banjskë ku një grup terroristësh serbë vranë efektivin...

Hill: Herët të thuhet se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është i pasuksesshëm

Është shumë herët të thuhet se dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës është i pasuksesshëm, tha Christopher Hill, ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Minxhozi në përfundim të detyrës në Kosovë, pritet nga Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takimin përshëndetës ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin. Zyra e kryeministrit e përshkroi si “të përzemërt” takimin...

Latest news

/5pyetjet.al