-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ankimim

Kaloi Vettingun, Komisioneri Publik ankimon vendimin për Prokurorin e Elbasanit

Komisioneri Publik ka vendosur të apelojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit sa i takon prokurorit të Elbasanit Artur Ismajlukajn. Sipas Komisionerit Publik, ka...

A do rregullohet ndonjëherë?! Tjetër zvarritje për rrugën Plepa-Shkozet, tani ankimohet mbikëqyrja

Aksi nyja Shkozet-mbikalimi Plepa, një nga rrugët me gjendjen më të degraduar në vend duket se do të vijojë të mbetet kështu edhe për...

Kolegji i rrëzoi ankimimin, ‘shpërthen’ Maliqi: Qeveritarët duhet t’i kapësh si Gjici, me presh në gojë!

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë ankimimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Kuçovën. Pas përfundimit të rinumërimit të 8 kutive në Bashkinë e Kuçovës, Lefter...

A do përsëriten zgjedhjet në Kuçovë? Kolegji Zgjedhor merr vendimin!

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë ankimimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Kuçovën. Lajmi bëhet me dije nga gazetari Ergys Gjençaj. Kujtojmë se sot u...

Hidhet poshtë ankimimi i PD-së, Kolegji Zgjedhor konfirmon kandidatin e PS në Mallakastër

Kolegji Zgjedhor ka rrezuar ankimimin e PD për kandidatin e PS në Mallakastër për zgjedhjet e 14 majit, Qerim Ismailaj. Ai tashmë është zyrtarisht kandidat...

Nesër shqyrtohet ankimimi i Berishës për vendimin e KQZ, relator Ledio Braho!

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve  nëpërmjet një shorti elektronik ka përcaktuar si relator Ledion Brahon, për ankimimin e Sali Berishës ndaj vendimeve të marra...

Ankimimi i PD-së në KAS, nesër hidhet shorti për të përcaktuar relatorët

Nesër, ditën e diel do të hidhet shorti për përcaktimin e relatorëve për kërkesat ankimore të depozituar në KQZ nga Sali Berishës dhe Enkelejd...

Enkelejd Alibeaj tërheq ankimimin në Gjykatë për statutin e PD

Deputeti i PD Enkelejd Alibeaj ka tërhequr ankimimin e bërë në gjykatë për statutin e Partisë Demokratike. DEKLARATË E PËRFAQËSUESIT LIGJOR TË PD, INDRIT SEFA Sot...

I dënuar më parë për evazion fiskal, avokatja e Enver Sheshit kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë

Avokatja e Enver Sheshit i arrestuar për çështjen e inceneratorëve që ndërroi jetë sot në spitalin e QSUT-së, ka kërkuar ndryshim të masës së...

Pezullimi i tarifave të energjisë në Kosovë, ZRRE do ankimojë vendimin e gjykatës

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) thotë se do të ankimojë në Gjykatën e Apelit pas vendimin e Gjykatës Themelore rreth pezullimit të përkohshëm...

Latest news

/5pyetjet.al