-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#armë

Me kallashnikov në makinë, gjendet i vdekur shqiptari në Greqi

Mëngjesin e sotëm policia greke ka gjetur një shqiptar të vdekur në një makinë në Kypseli të Athinës.Sipas informacioneve, aktualisht si ndjeri nuk është identifikuar....

VIDEO-AK-47 dhe granata, fëmijët e kopshteve ruse me program të ri edukativ

Fotot e anëtarit të Vëllazërisë Luftarake, Pavel Firsov, që u tregon fëmijëve të kopshtit një AK-47 dhe një granatahedhës po qarkullojnë në internet. Fëmijëve të...

Sherr në ndërmarrje dhe kokainë në xhep, arrestohen dy persona në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar dy qytetarë për vepra të ndryshme penale. Gjithashtu raportohet se u proceduan në gjendje të lirë edhe 4...

Armë dhe drogë, policia kap të riun brenda në “shtëpinë e barit” (EMRI)

Një 32-vjeçar në Shkodër ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur duke kultivuar kanabis.Marçel Shpijati kishte përshtatur një dhomë në banesën e...

Sekuestrohen 77 kilogram kanabis, armë dhe para, 7 të arrestuar në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar 7 persona dhe ka shpallur në kërkim pesë të tjerë për kultivim e shitje kanabisi.Në njoftimin e policisë...

Tajvani i kundërpërgjigjet Kinës: Nuk do bëjmë kompromise për lirinë

Tajvani nuk do të tërhiqet nga sovraniteti i tij, as nuk do të bëjë kompromis për lirinë dhe demokracinë, dhe populli i tij kundërshton...

Armën në brez dhe gati për atentatin e radhës, policia kap në kohë killerin

Autoritetet në Kaliforni arrestuan një burrë në lidhje me një seri vrasjesh që morën jetën e gjashtë personave.I dyshuari, Wesley Brownlee, 43 vjeç, po ndiqej nga...

Presidenti i Kinës, s’heq dorë nga armët: Nëse Tajvani nuk do paqe, do përdorim forcën

Presidenti Xi Jinping mbrojti sot politikën e tij të ashpër kundër COVID-19 gjatë fjalimit të tij hapës në kongresin e Partisë Komuniste Kineze (CCP), ku ai pritet të...

Me armë në shtëpi, i vihen prangat 47-vjeçarit (EMRI)

Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia e Krujës këtë të premte pasi u kap me armë në banesë.I arrestuari është Kujtim Jangozi.Në...

Sulm me armë në SHBA, pesë viktima

Pesë persona u vranë nga një sulmues që hapi zjarr përgjatë një rruge në kryeqytetin e Karolinës së Veriut të enjten dhe iu shmang...

Latest news

/5pyetjet.al