-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Asociacioni

Gërvalla: Asociacioni vetëm me një kusht

Ministrja për Punë të Jashtme dhe Diasporë e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se Kosova do të mund ta shqyrtojë draft-statutin e propozuar nga...

Enver Robelli: Për Asociacionin, konspiracionet dhe kurthin

Duhet mbase një kronologji për të parë përse shumë çështje e punë të Kosovës nuk po ecin mbarë. Më 2015: Dështon pranimi i Kosovës...

Jashtë KiE-së, Osmani: Është thjesht çështje kohe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh sot rrugën për anëtarësim në Këshill të Evropës nuk do të cenojnë vlerat që përbëjnë Kosovën. Ajo...

Asociacioni fut në ‘sherr’ Osmanin me Kurtin

Presidenca e Kosovës deklaroi sot se letra e djeshme e Qeverisë e dërguar në Këshillin e Evropës, nuk është konsultuar e dakorduar me institucionin...

Adri Nurellari: Vlerat liberal-demokratike dhe dialogu: Pengesat ideologjike të Kurtit

Në botën tonë të trazuar, ku konfliktet dhe tensionet gjeopolitike shpesh dominojnë titujt e mediave, dialogu dhe përpjekjet për të arritur paqje janë bërë...

Kusht Asociacioni, Kosova jashtë axhendës së KiE?

Kosova nuk është futur në agjendën e Komitetit të Ministrave të Këshillit të Europës, duke konfirmuar dhe njëherë se pa asociacion nuk do të...

“Takim produktiv” mes emisarëve në largim

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar të martën në mëngjes se ka pasur një “takim shumë produktiv” me të...

Lajcak: Kosova Asociacionin, Serbia të njohë simbolet

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak i pyetur për zbatimin e marrëveshjeve nga Kosova dhe Serbia u shpreh se përtej akuzave reciproke...

Kurti paralajmëron nga Berlini zgjidhje për Asociacionin: Nisma të reja

Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në ngjarjen e organizuar nga Partia Socialdemokrate e Gjermanisë, SPD – partia në pushtet e kancelarit Olaf Scholz...

REL: A e ka Asociacioni çelësin e Këshillit të Evropës?

Themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe - një thirrje e kamotshme e bashkësisë ndërkombëtare për Kosovën - duket se po shndërrohet tani...

Latest news

/5pyetjet.al