-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Bedri islami

Bedri Islami: Tre arsye përse iu vërsulën Dumanit

Gjithë ajo që mund të mendohej se në një ditë opozita do të kishte filluar të kuptonte të vërtetën, u shemb në një ditë të...

Bedri Islami: Berisha kërkon të mbetet vetë loja

Sot, 11 korrik, opozita ka vendosur të bëjë protestën e saj të radhës. Në jetën e saj politike kjo është gjëja më e zakonshme....

Bedri Islami: Dosje të mëdha që lidhen me figura të rëndësishme të opozitës

Ngjarjet e 21 janarit tani njihen në imtësitë e tyre. Procesi , pas sorollatjeve të shumta,  është në zyrat e SPAK, si shpresë e...

Bedri Islami: Berisha e dinte se nuk priste asgjë

Në harkun e pak orëve, drejtuesi i Rithemelimit, Berisha mori dy vendime, të cilat kanë qenë të pritura për shumë kënd, e, jam i...

Bedri Islami: Pse u çmend Ilir Meta

Pamjet e fundit të Ilir Metës, ashtu si u shfaqën, dhe, për më tepër, fjalët që u dëgjuan, zgjuan në njerëzit idenë se diçka...

Bedri Islami: Njeriu i parë që erdhi nga shërbimi i fshehtë serb (BIA)

Gazetari Mero Baze, në një emision televiziv, pohoi se vjehrra e kreut të Foltores, Berisha, ishte bashkëpunëtore e shërbimit të fshehtë serb, dhe se,...

Bedri Islami: Politika synon të trajtojë diasporën si shtojcë politike

Është e papërballueshme dëshira dhe këmbëngulja e opozitës për të përbaltur, injoruar , apo edhe më tej, për të shenjuar çdo takim të shefit...

Bedri Islami: Altin Dumani nuk duhet lënë vetëm

Nuk besoj dhe as nuk më shkon në mend të besoj se, një ditë të bukur, a sido qoftë ajo, shefi i tanishëm i...

Bedri Islami: Që të mos përsëriten gjërat duhet shembur sistemi

Është vështirë e përfytyrueshme, por, në të njëjtën kohë, e vërtetë. Të gjitha vrasjet dhe ngjarjet e rënda, që kanë pasur si shkak një...

Bedri Islami: Mes dy rrymave që përplasen, Argita apo Bardhi?

Në njerën nga prononcimet e fundit, Argita Berisha, bija e shefit të Rithemelimit , ndryshe nga më parë, shfaqi edhe ambicien e saj për...

Latest news

/5pyetjet.al