-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

berlin

Shpërthen fabrika në Berlin, furnizonte Ukrainën me sistemin mbrojtës IRIS-T

Një shpërthim i madh ndodhi pasditen e sotme në Berlin, një zjarr shpërtheu në Diehl Metall, një fabrikë metalurgjike që prodhon sistemet e mbrojtjes...

Zbrazi kallashnikovin drejt shkodranit, kapet autori, ishte arratisur në Gjermani

Atentati i 8 shkurtit në Shkodër është zbardhur nga policia. Si pasojë e të shtënave me armë zjarri mbeti i plagosur Selami Brahimi. Autori i...

Mijëra protestues mbushin rrugët e Berlinit, qëndrojnë kundër ekstremizmit të djathë

Dhjetëra mijëra njerëz mbushë rrugët e Berlinit ditën e sotme, duke iu përgjigjur thirrjes për protestë kundër ekstremizmit të djathtë. Siç njofton policia e Berlinit,...

“Çmendet” trajneri i Berlinit, e kap nga fyti dhe i jep shpulla Leroy Sane

Trajneri i Unionit të Berlinit, Nenad Bjelica ka humbur kontrollin e tij dhe ka “kapur me shpulla” sulmuesin e Bayern Munchen, Leroy Sane. I gjithë...

Fermerët në Gjermani nuk ndalen! Paralajmërohen protesta në zemër të Berlinit

Fermerët nuk heqin dorë nga protesta. Të tjera organizime dhe tubime masive do të mbahen në Berlin. Sipas mediave gjermanie në protesta pritet të...

FOTO/ “Magjia e festave”, qytetet e Evropës shkëlqejnë në sezonin e Krishtlindjes

Nuk ka mbetur shumë kohë deri në ditën e Krishtlindjes. Në të gjithë Evropën dritat e festave po ndriçojnë rrugët. Ja disa nga qytetet...

Rama: Shqipëria do të mbetet thellësisht e përkushtuar ndaj Procesit të Berlinit

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz për udhëheqjen e tij, me rastin e Kongresin të Partisë Social Demokrate që po zhvillohet...

Panik në Napoli, tifozët gjerman kthejnë “përmbys” qytetin

Ka qenë  një mbrëmje me tension të lartë ajo e 7 nëntorit  në qytetin e Napolit. Një natë para sfidës midis Napolit dhe Unionit të...

Sulmi në Berlin, Scholz dënoi aktin dhe u zotua për mbrojtjen e hebrenjve

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, është shprehur i zemëruar të mërkurën me një sulm kundër një sinagoge në Berlin, në të cilën u hodhën...

Edhe pak më shumë durim, rikthehet “La Casa De Papel”, ja kur del premiera e filmit

Netflix ka njoftuar përmes një traileri rikthimin e “La Casa De Papel” me titull ”Berlin” i cili do të sjellë episode të reja në...

Latest news

/5pyetjet.al