-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

biden

Biden telefonon Netanyahu-n: SHBA mbështet Izraelin dhe të drejtën për t’u vetëmbrojtur

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka zhvilluar një telefonatë me Benjamin Netanyahu pas sulmeve në Izrael. Mësohet se gjatë bisedës telefonike Uashingtoni shprehu mbështetjen e...

VIDEO/ Biden “acaron” presidentin brazilian, largohet nga konferenca pa i dhënë dorën

Presidenti amerikan, Joe Biden pas një konferece me presidentin brazilian, Lula da Silva  është larguar nga skena pa i dhënë dorën. Ky veprim i Biden...

Padi ndaj djalit të presidentit Biden për armëmbajtje

Prokurori i posaçëm ngriti të enjten padi ndaj djalit të Presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden me akuzat se kishte mashtruar një shitës armësh...

Ndodh edhe kjo, Biden ndërpret konferencën: Nuk e di për ju po unë do shkoj të fle gjumë

Gazetarët që mbulonin konferencën për shtyp të dhënë nga presidenti amerikan, Joe Biden në Vietnam pak orë pas pjesëmarrjes në samitin e G20 në...

Vdekja e mundshme e kreut të Wagner ngjall reagime dhe hamendje

Hamendjet dhe spekulimet po shoqërojnë lajmin se udhëheqësi mercenar rus, Yevgeni Prigozhin ishte pasagjer në një avion që u rrëzua të mërkurën në Rusi. Agjencia...

Vdekja e kreut të Wagner, reagon Shtëpia e Bardhë

Presidenti amerikan, Joe Biden mësohet se është njoftuar në lidhje me aksidentit ajror ku mbeti i vdekur kreu i Wagner, Yevgeny Prigozhin. Një zëdhënës i...

Kërcënoi Biden, agjentët e FBI-së vrasin të dyshuarin

Një person, i akuzuar për kërcënime ndaj Presidentit Joe Biden, u vra nga agjentët e FBI-së në Juta disa orë përpara se Presidenti të...

Inteligjenca Artificiale ekspozon nevojën e balancës mes inovacionit dhe rreziqeve

Shtatë kompanitë më të mëdha të teknologjisë së fundmi ranë dakord të përmbushin një sërë masash kontrolli jodetyruese të propozuara nga Presidenti Joe Biden...

Rrëzohet padia e Donald Trump kundër CNN

Një gjykatës federal në SHBA rrëzoi Padia e ish-presidentit të SHBA-ve, Donald Trump kundër CNN është rrëzuat nga një gjykatë federale. Padia e Trump erdhi për...

3 akuza të reja për Donald Trump, shkon në 40 numri në total

Donald Trumpi urdhëroi punonjësit në vendpushimin e tij në Florida të fshinin videot e sigurisë ndërsa ai ishte nën hetim për mbajtjen e dokumenteve...

Latest news

/5pyetjet.al