-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

blinken

Blinken mbërrin në Kiev për të treguar mbështetjen e SHBA

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Kiev të martën në mëngjes në një vizitë të paparalajmëruar që synon të sigurojë ukrainasit për...

Lufta/ Blinken: Shohim “një mundësi të jashtëzakonshme” për normalizimin e marrëdhënieve

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken tha të shtunën se ekziston "një mundësi e jashtëzakonshme" në muajt e ardhshëm që Izraeli të normalizojë lidhjet...

A e dëgjoi Blinkenin? Berisha te ‘5Pyetjet.al’: Durimi humbi, rebelizmi i Kurtit po kushton

Ish-zv/ministri i Jashtëm i Kosovës Anton Berisha në një intervistë me “Skype” për “5Pyetjet.al” teksa komentoi vizitën e sekretarit Blinken në Tiranë u shpreh...

Agron Gjekmarkaj: Kronikë e rikthimit në seli, pikëllimit dhe Blinkenit

Kronikë e rikthimit në seli dhe  pikëllimit që më shkaktoi Mamica. 1) Hapi i dytë. Gjithçka dje për mua nisi nga fillimi. Asgjë nuk ishte si më...

Blinken takoi Dumanin, SHBA: Tani merrni guxim dhe godisni

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka reaguar pas takimit që sekretari Blinken zhvilloi me krerët e drejtësisë së re në Shqipëri. Ambasada thekson se...

Vizita e Blinken ngre alarmin në Prishtinë/ Hasani: Zënia në befasi krijon keqkuptime

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani në një intervistë në emisionin “Real Story” , zbuloi detaje nga takimi që pati me Sekretarin amerikan të Shtetit,...

Tirana e “blinduar” gjatë vizitës së Blinken, Balla përgëzon policinë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka përgëzuar Policinë e Shtetit për mbarëvajtjen e vizitës së Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken në Tiranë,...

FOTOLAJM/ Hasani përcjell Antony Blinken, shtrëngime duarsh dhe përshëndetje

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përfunduar vizitën e tij në Shqipëri. Ai është përcjellë nga ministri i Jashtëm Igli Hasani për në aeroportin...

Blinken: Dialogu, e vetmja rrugë përpara për Kosovën e Serbinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, që ndërmjetëson Bashkimi Evropian, është rruga e duhur dhe e vetme...

Blinken pas vizitës në Tiranë: U takova me shqiptarët, po ndërtojnë një botë demokratike

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, reagoi në rrjetet sociale pas përfundimit të vizitës së tij në Tiranë. “Njerëzit tanë janë forca jonë më e...

Latest news

/5pyetjet.al