-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

BULLGARI

BE ndihmon Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarinë në luftim të zjarreve

Komisioni Evropian do t’i ndihmojë Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë në luftim të zjarreve pyjore, ka thënë të martën zëdhënësi i Komisionit Evropian, Balazs...

Miqësorja Shqipëri-Bullgari nis me një minutë heshtje

Ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Bullgarisë ka nisur me një minutë heshtje në nder të dy viktimave të sulmit të mbrëmshëm në Bruksel, para ndeshjes...

VIDEO/ Shqipëri-Bullgari, Gjimshiti dhe Bajrami, një thirrje për tifozët

Kombëtarja jonë e drejtuar nga braziliani Sylvinho, rikthehet në fushë të martën e 17 tetorit, përballë Bullgarisë në “Air Albania”, sfidë që fillon në...

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri-Bullgari!

Më 17 tetor, Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore kundër Bullgarisë, një sfidë që është planifikuar të nisë në orën 18:00 dhe...

Nacionalistët bullgarë protestë kundër bazave të NATO-s

Policia bullgare u përlesh të enjten me mbështetësit e partisë ultra-nacionaliste "Vazrazhdane" (Rilindja) që protestuan kundër politikave të qeverisë pro-perëndimore, duke bërë thirrje për...

Përmbytjet, rritet numri i viktimave në Ballkan

Numri i viktimave nga stuhitë e fuqishme të shiut që kanë goditur Greqinë, Turqinë dhe Bullgarinë është rritur në 14, pasi ekipet e shpëtimit...

Përmbytjet shkaktojnë dy të vdekur, kryebashkiaku: Situata serioze!

Dy persona kanë mbetur të vdekur nga përmbytjet e shkaktuara në Bullgari. Shirat e rrëmbyeshëm në qytetin Tsarevo në Detin e Zi kanë krijuar...

Ç’po ndodh kështu? Familjes rome i mohohet hyrja në pishinën publike

Një familjeje rome i është mohuar hyrja në një pishinë publike në Kistendil, në perëndim të Bullgarisë. Radio Evropa e Lirë ka sjellë dëshminë...

Vodhi fondet e BE, arrestohet kryebashkiaku bullgar

Kryetari i Bashkisë së Toshevos në Bullgari është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka keqpërdorur fondet e Bashkimit Europian. Këto fonde ishin të destinuara...

Protestat masive në Bullgari, ndryshon ligji për mbrojtjen nga dhuna në familje

Parlamenti i Bullgarisë më 7 gusht i aprovoi ndryshimet në Kodin Penal dhe në ligjin për mbrojtje nga dhuna në familje, pas një rasti...

Latest news

/5pyetjet.al