-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Champions League

Champions humbet Ronaldon dhe “tulipanët”, Atletico dhe Benfica në çerekfinale

Manchester United dhe Ajax janë eliminuar nga Champions Leagur, ndërsa Atletico Madrid dhe Benfica kanë arritur të sigurojnë një biletë për çerekfinalet e këtij...

Milionat arabe s’vlejnë sa Benzema, Mbappe i “vogël”, Messi e Neymar “hije” të njëri-tjetrit

Benzema ka zhvilluar 17 minuta të “çmenduara”, ndoshta më të mirat e karrierës së tij, duke zhvlerësuar me 3 gola milionat arabe me yje...

Fitore e hidhur e Interit ndaj Liverpool, Bayern “tërmet” 7 ballë

Liverpool përmbushi parashikimet, duke kaluar në çerekfinalet e Champions League, pavarësisht se Interi e mposhti në “Anfield”. Zikaltërit fituan 1-0 me një gol fantastik të...

As Vlahovic si mjafton Juves në Champions, Chelsea fiton pa Lukakun

Sulmuesi serb Vlahovic e gjeti golin e parë në Champions League me bluzën e Juventusit vetëm pas 36 sekondave në transfertë ndaj Villarrealit, megjithatë...

Demonstrimi i fuqisë së Liverpool-it, Bayern e pati të vështirë

Tejet cinik dhe efektiv, Liverpool triumfoi ndaj Interit 2-0 dhe kaloi qartë në epërsi për t'u kualifikuar në fazën tjetër të Champions League. Tejet cinik...

Kush është piktori shqiptar që i shiti pikturën Cristiano Ronaldos

Në Verona emigroi 21 vite më parë me një motoskaf klandestin, si shumë shqiptarë të tjerë. Por, sot, jeta e Agron Hotit  ka ndryshuar....

Latest news

/5pyetjet.al