-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

civilë

Nuk ndalen bombardimet në Kharkiv, 15 të vrarë e 16 të plagosur

Të paktën 15 civilë u vranë dhe 16 të tjerë u plagosën nga zjarri i artilerisë ruse në rajonin më të madh të Kharkiv,...

Zelensky: 156 civilë u evakuuan nga Mariupoli, janë të sigurt pas 2 muajsh

Presidenti Volodymyr Zelensky e filloi fjalimin e tij mbrëmjes për 156 civilët që u evakuuan në qytetin qendror të Ukrainës, Zaporizhzhia të martën. Grupi ishte...

Forcat ruse bombardojnë Azovstal-in, ku fshihen qindra civilë

Në Mariupol, forcat ruse po bombardojnë Azovstal-in, duke gjuajtur me artileri dhe tanke në sektorin e banimit të distriktit të Bregut të Majtë. Lajmi bëhet...

E rëndë, predha ruse godet civilët gjatë evakuimit në Kiev

Një pikë kalimi evakuimi për civilët që përpiqeshin të largoheshin nga rrethi Irpin në perëndim të Kievit u bombardua këtë mëngjes. Mediat ndërkombëtare po filmonin...

Latest news

/5pyetjet.al