-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

civilë

Liderët e Perëndimit kërkojnë mbrojtje të civilëve në konfliktin Izrael-Gaza

Liderët e Shteteve të Bashkuara, Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Britanisë së Madhe e ritheksuan përkrahjen e tyre për Izraelin dhe të drejtën e...

Kurti: Jam i shqetësuar me krimet kundër civilëve në Izrael

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën se është i shqetësuar me “krimet kundër civilëve dhe me rritjen e numrit të të vrarëve”...

Wisner mbledh shoqërinë civile: Ju forconi demokracinë e Shqipërisë!

I Ngarkuari me Punë në ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner u takua me drejtues të shoqërisë civile, për të dëgjuar rreth punës...

OKB: 10.000 civilë janë vrarë në Ukrainë prej nisjes së luftës

Komisionari i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejta të Njeriut, Volker Turk, ka thënë të martën se gati 10.000 civilë kanë vdekur...

Zjarri në Krpas të Fierit zbret në terren Haki Çakon: Situata nën kontroll

Drejtori i emergjencave civile Haki Çako, i shoqëruar nga prefekti i Qarkut Lafter Shehaj kanë zbritur sot në terren pas zjarrit të madh që...

OKB nxjerr shifrat alarmante: Më shumë se 9 mijë civilë janë vrarë në Ukrainë!

Zyra e komisionarit të lartë për të Drejtat e Njeriut në Kombet e Bashkuara tha se 9.083 civilë ukrainas janë vrarë që nga nisja...

Dronët rusë vrasin civilët në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

OKB: Mbi 8.000 civilë të vrarë në Ukrainë

Mbi 8.000 civilë të vrarë janë regjistruar në Ukrainë që kur Rusia nisi pushtimin pothuajse një vit më parë, tha zyra për të Drejtat...

Noka në “5 Pyetjet”: Në 11 shkurt protestë, reformë deri në mosbindje civile!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, foli edhe për protestën e 11 shkurtit, ku u...

Rusia lëshon raketat! Vdesin 10 civilë ukrainas

Ukraina njoftoi se raketat ruse vranë të paktën 10 civilë të premten, ndërsa vazhdonin luftimet e ashpra në lindje të vendit. Njëzet persona të...

Latest news

/5pyetjet.al