-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

cmime

Nga bizhuteritë tek udhëtimet, sa kushton 7 Marsi?

Po ta dinin që 7 Marsi 1887, i cili shënon hapjen e Shkollës së Parë Shqipe në Korçë, do të mbetej në histori si...

Haaland futbollisti i vitit 2023 për “Globe Soccer Awards”, Ronaldo bën “tris”

Erling Haaland ka rrëmbyer çmimin kryesor në “Globe Soccer Awards”, në mbrëmjen gala të organizuar sonte në Dubai. Ylli norvegjez fitoi çmimin “Futbollisti më i...

Ndahen çmimet për mësuesit më të mirë gjatë vitit 2023

Në një ceremoni të veçantë të organizuar nga Ministria e Arsimit dhe Sportit janë nderuar sot mësuesit e vitit, të cilët kanë dhënë kontributin...

Për kë shkuan çmimet në mbrëmjen gala “Yjet e Sportit”

Sonte u mbajt mbrëmja gala “Yjet e Sportit 2022-2023”, e cila u organizua nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar dhe ku morën pjesë figurat më...

Çmimet e karburantit në vendin tonë “të ngrira”, në tregjet botërore kanë rënie…

Çmimet e naftës në tregjet botërore kanë rënë ndjeshëm krahasuar me nivelet maksimale vjetore që shënuan mes muajve shtator dhe tetor. Në fillim të kësaj...

Çmimi i vajit të ullirit në Spanjë, supermarketet vendosin pajisje kundër vjedhjes 

Prodhuesi më i madh në botë i vajit të ullirit, Spanja, mësohet se nëpër supermarkete ka vendosur pajisje kundër vjedhjes se shisheve të vaji,...

Vendosja e etiketës për çmimet dhe për peshën e bukës, inspektime nga 15 nëntori

Pas datës 15 nëntor, Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut do të ushtrojë kontroll për zbatimin e ligjit të informimit të konsumatorit te prodhuesit...

Tarifat e reja të ujit, ERRU rrëzon aplikimet për rritje çmimesh të Shkodrës, Elbasanit dhe Beratit

Komisioni Kombëtar Rregullator, pjesë e Entit Rregullator të Ujit (ERRU) ka rrëzuar aplikimet e tre ndërmarrjeve të ujësjellës-kanalizimeve për tarifa të reja. Enti ka...

Çmimet dhe interesat e larta ulin kërkesën për blerje apartamentesh

Shtrenjtimi i çmimeve të apartamenteve ka filluar të ndikojë në trendin e rënies së kërkesës për prona me çmim shitjeje mbi 1,500 euro/m². Agjentët imobiliarë...

Çmimet u rritën, por shqiptarët shpenzuan më pak për ushqime vitin e kaluar

Në total, familjet shqiptare shpenzuan vitin e kaluar për ushqime 319,1 miliardë lekë (2,7 miliardë euro me kursin mesatar të këmbimit Euro-Lek 2022) me...

Latest news

/5pyetjet.al