-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#dënim

Poetja Mimoza Ahmeti dënohet për ndërtim të paligjshëm, Rama: “Mbretëri xhuxhash” ai organ drejtësie me të dobëtit dhe dobësie me të fortët!

Një dënim me 40 orë punë publike për ndërtim të paligjshëm ndaj poetes Mimoza Ahmeti ka sjellë reagimin e kryeministrit Edi Rama, i cili...

EMRAT/ U kapën në ‘shtëpi bari’ me drogë 700 mijë paund, ja me sa vite u dënuan 3 shqiptarët në Angli!

Tre shqiptarë të identifikuar si: Engjell Osmanaj, 29 vjeç, Anjelos Selamaj, 22 vjeç dhe Alban Topi, 29 vjeç, janë dënuar me 76 muaj burg...

Noka reagon pas dënimit me 3-vite burg i Fran Frrokajt: Shtim presioni në vigjilje të zgjedhjeve!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, ka reaguar në lidhje me dënimin e ish-kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj me 3 vite burg, për...

U dënua me burgim të përjetshëm, 48-vjeçari arratiset nga burgu

Një shqiptar i dënuar për pjesëmarrjen në grup kriminal të trafikut të drogës, ishte dënuar me burgim të përjetshëm nga autoritet greke. Ai po vuante...

“Muaji i errët për shtypin”, prangosen 60 gazetarë në Turqi

Gjykatat turke dhanë gjithsej 27 vjet burg për 60 gazetarë muajin e kaluar, sipas Raportit të Lirisë së Shtypit të shtatorit 2022. Sipas raportit, të...

I hapën derën “Torit të Xhihanes”, zbardhet skema si iu ul dënimi “të fortit” të Vlorës

I forti i Vlorës, Viktor Ymeraj ose siç njihet në botën e krimit Tori i Xhihanes është një nga të burgosurit në Fier, i...

“Dënimi” për princin Harry, i hiqen dekoratat nga uniforma ushtarake

Princi Harry është "i shkatërruar", pasi inicialet "ER" të Mbretëreshës Elizabeth u hoqën nga uniforma e tij ushtarake, të cilën ai e veshi ndërsa qëndronte vigjilent pranë arkivolit të saj. Në...

Përdhunimi i të miturës, Kurti: Kërkoj dënim maksimal për autorët

Pas presidentes Osmani ka reaguar edhe  kryeministri Albin Kurti për përdhunimin e 11-vjeçares në Prishtinë. Kurti njëjtë si Osmani ka kërkuar dënim maksimal për...

Ish-kryeministri i Malajzisë dënohet në burg për korrupsion

Ish-kryeministri i Malajzisë Najib Razak humbi të martën çështjen në gjykatën më të lartë të vendit i akuzuar për përvetësim të fondeve shtetërore. Pesë...

Latest news

/5pyetjet.al