-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#dënim

Vrasje dhe keqtrajtim ndaj shqiptarëve, dënohet me 13 vjet serbi Dushko Arsiç

I akuzuari për krime lufte Dushko Arsiç sot është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vjet burgim në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Ai është...

EMRAT/ U kapën me çantën me kokainë, dënohen 2 shqiptarët

Dy shqiptarë të cilët ishin arrestuar në Birmingham janë dënuar me 8 vite burg për shkak se trafikonin kokainë. 2 të arrestuarit janë Orest...

13 vite burg për shqiptarin e shumëkërkuar në Zvicër, ja për çfarë akuzohet?

Një shqiptar i cili kishte shumë kohë që kërkohej në Zvicër është arrestuar së fundmi. Tashmë zjarrvënësit 48-vjeçar i duhet të kalojë 13 vite...

Aksidenti i garave me makina në Prizren, ja sa mund të dënohen autorët

Mbrëmjen e të shtunës një aksident ndodhi në Prizren ku si pasojë e garave me makina humbën jetën 3 këmbësorë. A. S., dhe I. H.,...

Vrasja e Liridonës, dalin nesër para gjykatës burri dhe dy të dyshuarit

Ditën e nesërme, në orën 9:30 në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në departamentin për Krime të Rënda, pritet që të dalin Naim Murseli dhe...

Komisioni i Disiplinës dënon Vorën dhe Apoloninë

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimet në bazë të javës së fundit të zhvilluar në futbollin shqiptar. Apolonia, për mos...

Greqia i solli dënimin, sot vendoset fati i kryebashkiakut socialist

Kreshnik Hajdari rrezikon shkarkimin nga posti i kryebashkiakut të Kuçovës. Drejtësia greke i ka përcjellë ministrisë sonë të Drejtësisë një vendim i cili fakton se...

Irani shton dënimet me vdekje, nuk kursen as të miturit!

Prej muajsh Irani po përballet me protesta të cilat si pasojë e dhunës së policisë ka përfunduar me viktima. Një nga lëvizjet e Tehranit në...

Ekzekutuan para bankomatit ish-bankierin, burg përjetë për dy vëllezërit shqiptarë në Itali

Gjykata e Leçes në Itali ka dënuar me burgim për jetë shqiptarin Paulin Meçaj dhe vëllain e tij, të cilët mbrëmjen e 16 korrikut...

Kush është reperi që rrezikon dënim me vdekje se mbështeti protestat në Iran!

Një reper që mbështeti protestat antiqeveritare në Iran mund të përballet me dënim me vdekje. Toomaj Salehi, 31 vjeç u akuzua edhe për përhapje...

Latest news

/5pyetjet.al