-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#dënim

Trump thotë se është ‘në rregull’ me vuajtjen e dënimit

Ish-presidenti Donald Trump tha se ai është "në rregull" me vuajtjen e dënimit të mundshëm me burg ose arrest shtëpiak pas dënimit të tij...

EMRAT+FOTO/ Fermë kanabisi me vlerë 446 mijë euro, dënohen 6 shqiptarët në Britani

6 shqiptarë janë dënuar me 9 vite dhe 10 muaj burg gjithsej nga gjykata angleze për shkak se kultivonin bimë kanabisi me vlerë 446,000...

Makina dhe apartamente, Prokuroria e Kukësit sekuestron pasurinë e të dënuarit për drogë

Prokuroria e Kukësit ka kërkuar konfiskimin e pasurive të qytetarit me iniciale Sh.H, dënuar për shpërndarje të lëndëve narkotike në Itali. "Sipas të dhënave të...

Tentoi të digjte gruan me benzinë, dënohet me 12 vjet burg shqiptari në Greqi

Një dënim total prej 12 vitesh burgim është vendosur nga Gjykata e Vogël e Jurisë së Volos për një shtetas shqiptar 52-vjeçar dhe një...

Meritoni puth nga larg Ilnisën: Do bashkohemi prapë!

Që nga spektakli i kaluar çifti Ilnisa-Meriton janë dënuar nga Vëllai i Madh që nuk duhet t'i afrohen njëri-tjetrit deri në një njoftim të...

Dënohet ish-kryebashkiaku i Rrogozhinës, gazetarja zbardh detajet e hetimit të SPAK

Gazetarja Anila Hoxha raportoi ekskluzivisht në “Top Story” rastin e ish-kryebashkiakut të Rrogozhinës, Ndriçim Dushku, që është dënuar larg vëmendjes së publikut. SPAK ka hetuar...

Avokati i Belerit pas dënimet me 2 vite burg: Dënim politik siç e porositi kryeministri

GJKKO ka dënuar me 2 vite burg kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Blerin. për këtë vendim ka folur edhe avokati i tij, Geni Gjyzari...

McGonigal dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

Gjykata federale e Uashingtonit dënoi sot me 28 muaj burgim ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, “për shkelje të rëndë të besimit të publikut”, lidhur...

Dënimi nga vëllai i madh/ Françeska i prish shtratin, Egla hakmerret

Uji i reduktuar në shtëpi, si dënim për shkeljen e Eglës, shkaktoi përplasje të ashpra mes banorëve. Konkurrentët iu kundërvunë Eglës, ndërsa disa prej...

Vrasje dhe keqtrajtim ndaj shqiptarëve, dënohet me 13 vjet serbi Dushko Arsiç

I akuzuari për krime lufte Dushko Arsiç sot është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vjet burgim në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Ai është...

Latest news

/5pyetjet.al