-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

deputete

Pa Berishën, opozita protestë jashtë dhe brenda parlamentit, Bardhi mbledh grupin

Me 19 deputetë të përjashtuar, opozita e drejtuar nga Sali Berisha, por pa ish-kryeministrin në krye pasditen e sotme ka thirrur një protestë jashtë...

19 deputetë/ Rama përjashton gjysmën e opozitës

Partia Socialiste e drejtuar nga Edi Rama dhe që ka shumicën në Komisionin e Etikës së Kuvendit ka përjashtuar 19 deputetë të opozitës pas...

Deputetë dhe militantë të PD-së poshtë shtëpisë së Berishës

Dy deputetë të PD-së, Oerd Bylykbashi dhe Albana Vokshi së bashku me zyrtarë të tjerë të këtij grupi paraditen e sotme ishin poshtë pallatit...

“Poshtë Rama, poshtë Berisha”! Dash Sula: Do të përfundoni si minj!

Deputeti Dashnor Sula paralajmëron një padi për Gardën në SPAK, e cila nuk lejon opozitën të hyjë në sallën e seancave. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=VZV8B5WYYjQ?si=Cnq6U8NRYycwV2FF] Përpara derës së...

Deputetja e parë shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi: Eksperimentet politike, të padobishme

Deputetja e parë shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi Drita Llolla, e cila po qëndron në Uashington për punimet e Forumit parlamentar për...

Panë videon e masakrës së Hamasit, deputetët izraelitë shpërthejnë në lot

Deputetët izraelitë u thirrën për të parë të mërkurën në mëngjes një video të masakrës së Hamasit në Erez dhe Netiv më 7 tetor. Videoja...

Përleshjet në Kuvendin e Kosovës, aktakuzë ndaj Bislimit dhe tre deputetëve

Prokuroria Themelore e Prishtinës pas dhunës së regjistruar në korrik të këtij viti në Kuvendin e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj zëvendëskryeministrit të vendit,...

U përjashtuan nga Parlamenti, Bardhi thirrje deputetëve: Të mblidhemi grup dhe të shkojmë në seancë

Gazmend Bardhi ditën e sotme u ka dërguar një mesazh deputetëve të opozitës që t+i bashkohen seancës plenare të ditës së hënë ndonëse pjesa...

“Të dalim në të parët, t’i japim guxim!” Deputetët demokrat: Rezolutën t’ia çojmë ambasadave dhe…

Ish-kryeministri Sali Berisha, mblodhi sot Këshillin Kombëtar së Partisë Demokratike, ku morën pjesë deputetët të opozitës, mbështetës të tij. Gjatë diskutimeve me dyer të mbyllura,...

FOTO/ Deputetja pozon me bikini

Aktorja Adriana Matoshi është gjithashtu e njohur për për të gjithë edhe si deputete e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës. Së fundmi Adriana ka...

Latest news

/5pyetjet.al