-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

deputetet

 Sekretariati i Etikës përjashton me 10 ditë 7 deputetë të opozitës

Sekretariati i Etikës ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë nga seanca plenare 7-të deputetë të grupit Bardhi e Berisha. Ky vendim përjashtimi vjen si...

Hodhën kapsolla e flakadanë, PS: Të përjashtohen 7 deputetët (EMRAT)

Ditën e sotme do të mblidhet Sekretariati i Etikës, me Partinë Socialiste që kërkon përjashtimin e shtatë deputetëve të Opozitës nga Kuvendi. Pas “kaosit” të...

Rama mbledh deputetët, në 14 Dhjetor miratohet pakti me Italinë

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm, ku merr pjesë edhe kryeministri Edi Rama. Në këtë mbledhje me dyer të mbyllura do...

Tymuese dhe kapsolla në Parlament/ Policia çon deputetët e PD-së në SPAK

Policia e Tiranës ka dërguar në SPAK deputetët e PD-së që krijuan kaos në Parlament. Komisariati nr. 1 ka dorëzuar në SPAK materialet në Prokurorinë...

“Ore lepurush ta heq gurmazin”! Deputetët kërcënojnë gardën: Mos bëj si trim

Deputetët e Partisë Demokratike janë futur herët këtë të enjte në sallën e Kuvendit dhe janë përplasur me anëtarët e Gardës. Në seancën e...

Aksioni opozitar, Berisha: Rama ka urdhërua forcat speciale të shtypin revoltën e deputetëve

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare ditës së nesërme, pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi...

Do ta zgjidhni me Ramën apo Bashën? Korreshi te “5Pyetjet”: Flakë ose grevë urie!

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” kërkoi nga shumica socialiste ulje në tryezë, dialog për...

Dokumenti/ Garda: Na urdhëroi Nikolla, 6 deputetë jashtë!

Deputetët e opozitës sot nuk u lejuan që të futeshin në Kryesinë e Kuvendit. Dyert ishin mbyllur. Kjo situatë solli revoltë. Flamur Noka kaloi...

Deputetët e PD-së bëhen “gardh”! (VIDEO brenda Kuvendit)

Deputetët e PD-së që arritën që të futen brenda Kryesisë së Kuvendit kanë bllokuar derën duke mos lejuar socialistët që të futen brenda komisionit...

“Deputetët si “Tarzani”! Berisha: SPAK-u nuk më ka njoftuar për t’u paraqitur

Sali Berisha deklaroi se skenat e sotme të deputetëve që u ngjitën në mure duke u futur nga dritarja në parlament kanë bërë xhiron...

Latest news

/5pyetjet.al