-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Edi Rama

Berisha thirrje shqiptarëve: Kush ka të shenjtë lirinë, më 20 shkurt në Tiranë

Ish- kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij për mbështetësit, u ka bërë thirrje shqiptarëve të jenë pjesë e protestës së 20 shkurtit. Ai ka...

“Ahmetaj dhe McGoningal”, Basha “troket” në SPAK me dy kallëzime ndaj Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se gjatë javës që vjen, PD do të depozitojë në SPAK dy kallëzime kundër kryeministrit Edi...

E fortë/ Avokati nxjerr sekretin e SPAK-ut: McGonigal mori 25 milionë $ në Shqipëri

Gjykata federale e Uashingtonit dënoi të premten me 28 muaj burg ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, “për shkelje të rëndë të besimit të publikut”,...

Integrimi në BE/ Rama nga Mynihu: Shpresoj që të jemi të shkëputur nga Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama shpreson që Shqipëria të jetë e shkëputur nga Maqedonia e Veriut, në lidhje me procesin e integrimit në Bashkimin Evropian. Nga Mynihu...

Rama takim me Hillary Clinton në Mynih: Mike e madhe e Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit të tij në Mynih ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë, është takuar me ish-Sekretaren amerikane të Shtetit,...

“Çdo sulm ndaj Kosovës, sulm ndaj Shqipërisë”! Vuçiç-Ramës: E tmerrshme!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit shqiptar Edi Rama se “çdo sulm ndaj Kosovës është sulm ndaj Shqipërisë”. “Sot u...

Bedri Islami: Rama dhe mesazhi i Blinken

Vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit , Blinken, duket se e betonoi pushtetin e Edi Ramës edhe në vitet e ardhshme. Përcaktimi i tij...

“Fitoi Kosova”! Nesho zbërthehen “kodet” e Blinken: Litari dhe “sekreti”

Sekretari amerikan i shtetit Blinken qëndroi tetë orë në Tiranë. Takoi Presidentin Begaj, kryeministrin Edi Rama, drejtuesit e drejtësisë së re dhe një grup...

Kërcënimet për NATO-n? Rama krah Blinkenit: Trump është Trump

Kryeministri Edi Rama komentoi deklaratat e ish-presidentit Donald Trump se nëse rizgjidhet president, do të ndjekë një linjë të ashpër me anëtarët e NATO-s...

Antony Blinken: Muajin tjetër hapet baza e NATO-s në Kuçovë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken nga Tirana “Ju falënderoj që na keni mikpritur për ngrohtësinë dhe substancën dhe bisedën tonë të drejtpërdrejtë. Nëse dikush...

Latest news

/5pyetjet.al