-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Edi Rama

Blinken dhe Hasani hedhin firmën! Cila është marrëveshja e re?

Sekretari Antony Blinken dhe ministri i Jashtëm nënshkruajnë marrëveshjet e bashkëpunimit në Kryeministri. Në momentin e nënshkrimit të marrëveshjeve i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi...

Rama: Kurti të mos marrë vendime pa pyetur SHBA-në për ca vota më shumë

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me Antony Blinken u shpreh se diskutuan për Kosovën dhe rajonin dhe se ndjen keqardhje kur ka hapa prapa,...

Blinken i lë Ramës darkën shtruar

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken pas takimit me delegacionit dhe firmosjes së marrëveshjeve me ministrin Igli Hasani dolën në një konferencë shtypi me...

Kim kthehet në Tiranë krah Blinken, Açka: Me miq mund ta pastrojmë Shqipërinë

Deputetja Flutura Açka, ka reaguar pas mbërritjes në Shqipëri të Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, me të cilin mbërriti edhe ish-ambasadorja e SHBA-së,...

Drita e fundit jeshile nga Senati për marrëveshjen Itali-Shqipëri

Senati italian ka miratuar përfundimisht projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Itali-Shqipëri për emigrantët që parashikon hapjen e dy qendrave në territorin shqiptar, për të...

Ndodhet në Tiranë! Hap pas hapi, takimet e Blinken

Sekretari i Shtetit Amerikan Antony Blinken ka mbërritur në Tiranë, në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Blinken u prit nën masa të rrepta sigurie, ndërsa...

Basha: Javën tjetër padi për Ramën në SPAK për inceneratorët

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha njoftoi sot se javën tjetër do të depozitojë padi në SPAK kundër Edi Ramës për dosjen e inceneratorëve pas...

Mungon Rama, shkon Basha në Parlament

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë duket se do të jetë e njëjtë me të kaluarat. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama,...

Pakti për emigrantët me Italinë, Rama: Situata nesër mund të jetë katastrofike

Nga Brukseli, Edi Rama komentoi paktin me Italinë për të marrë emigrantët afrikanë për t’i strehuar në Shëngjin. Ai tha se situata në të...

Rama: Duhej Putin që Brukseli të hidhte sytë nga Ballkani

Nga Brukseli, kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë të përbashkët shtypi me Kryeministrin e Malit të Zi, Milojko Spajic dhe Presidentit të Komitetit Europian...

Latest news

/5pyetjet.al