-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ekstradim

Balla: Dy kriminelë u ekstraduan, t’i japim fund pandëshkueshmërisë

Në lidhje me ekstradimin e dy shqiptarëve nga Greqia dhe Italia, pjesë e grupeve kriminale, ka reaguar dhe ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Më anë...

Greqia dhe Italia ekstradojnë në Shqipëri dy të dënuarit për drogë (EMRAT)

Dy të dënuar shqiptarë janë ekstraduar nga Italia dhe Greqia pasi kanë qenë të shpallur në kërkim nga autoritetet vendase. Sipas policisë nga Italia është...

U kap me drogë në Britani, gruaja filipinase shpëton shqiptarin nga ekstradimi

Një emigrant shqiptar i burgosur në Britani për kultivimin e kanabisit i ka shpëtuar ekstradimit, sepse do të ishin shkelur të drejtat e njeriut...

Nënë e bir kapen në mesnatë në Tiranë dhe “paketohen” përtej Adriatikut

Të kërkuar ndërkombëtarisht për organizatë kriminale dhe trafikim narkotikësh, kapen në Tiranë dhe arrestohen me qëllim ekstradimin drejt Italisë, nënë e bir. Gjatë operacionit, shërbimet...

“Bebi” famëkeq dorëzohet në Rinas

Një 52-vjeçar i akuzuar si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal të trafikut të drogës është ekstraduar nga Franca. Fraklin Xhelaj, i njohur me pseudonimin...

Belgjika njihet me Franc Çopjan, lideri i klanit shqiptar që trafikonte kufoma nga Dubai

Shqiptari Franc Gergely alias Franc Çopja nga Elbasani, 31 vjeç, merr titullin e palakmueshëm të kriminelit të parë të drogës i ekstraduar nga Dubai...

Maroku dorëzon në Shqipëri vrasësin e biznesmenit lezhjan

Ekstradohet në Shqipëri vrasësi i dyshuar i biznesmenit në Lezhë, Ardian Nikulaj. Autori i dyshuar Ruben Saraiva është arrestuar në Marok disa muaj më parë,...

Ekstradohet nesër në Shqipëri vrasësi i biznesmenit Ardian Nikulaj

Ditën e nesërme pritet të ekstradohet nga Maroku drejt Shqipërisë shtetasi portugez Ruben Saraiva, personi i vrau biznesmenin Ardian Nikulajn në prill të këtij...

Ekstradohen dy mashtrues nga Gjermania

Ekstradohen drejt Shqipërisë nga Gjermania dy persona të dënuar me 5 vjet, dhe 6 vjet e 6 muaj, për mashtrim. Ilir Nazaj, 53 vjeç i...

Ekstradohet nga SHBA trafikanti i drogës, 12 vite burg për 60-vjeçarin (EMRI)

Është ekstraduar në Shqipëri 60-vjeçari Albert Shkëmbi, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të drogës. Ai ishte dënuar me 12 vite burg...

Latest news

/5pyetjet.al