-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ekstradim

Inskenoi vdekjen e tij, Davide Pecorrelli ‘paketohet’ drejt Shqipërisë

Gjykata e Perugias ka miratuar ekstradimin e Davide Pecorellit në Shqipëri. 49-vjeçari italian, është dënuar me 4 vite burg nga Gjykata e Pukës muajn e...

Greqia i kërkon për vrasje, gjykata shqiptare refuzon ekstradimin

Gjykata e Korçës ka refuzuar kërkesën për ekstradim të dy Gëzim Latjat dhe Armando Tarushllarit të akuzuar nga drejtësia greke për vrasjen e një...

Vrau taksistin dhe u arratis, sot zbriti me hekura në duar në Rinas

Ekstradohet nga Koreja e Jugut Ervin Shahini i dënuar me burg përjetë nga drejtësia shqiptare. Ai vrau një taksist Spartak Lazajn për ta grabitur dhe...

Tentoi të vriste Selami Brahimin, Sulejman Kapllani ekstradohet nga Gjermania

Afërsisht një muaj pas atentatit që iu bë në Shkodër Selami Brahimit, autori i dyshuar është ekstraduar sot nga Gjermania. Ai është 68-vjeçari Suljeman Kapllani...

‘Nuk më ekstraduan’! Bruno Çobo para gjykatës: Në Shqipëri erdha me këmbët e mia

Bruno Çobo doli ditën e sotme para Gjykatës së Posaçme, ende pa u bërë 24 orë nga kthimi i tij nga Dubai. Gjykata i...

Rrëmbim personi dhe dhunë në familje/ Ekstradohen në Shqipëri dy të kërkuarit

Bashkëpunimi i rradhës me partnerët në Gjermani dhe në Mbretëri të Bashkuar, realizon ekstradimin e 2 shtetasve të dënuar/akuzuar për rrëmbim, dhunë dhe shkatërrim...

Kosova ‘paketon’ Gëzim Çelën drejt Shqipërisë

Brenda ditës së sotme Gezim (Gëzim) Çelaj alias Çela, i quajtur dhe si “Baroni i drogës” do të ekstradohet nga Kosova në drejtim të...

Anglia dorëzon ‘mbretin’ në Shqipëri

“Daily Mail” i ka kushtuar një artikull Klodjan Çopjas 36 vjeç, që është cilësuar si ‘mbreti’ shqiptar i drogës në Angli, i cili u...

Shqipëria ‘e vdiq’ Amerika e ‘ringjalli’! Kush është i shumëkërkuari Leonard Mnella?

Leonard Mnella, një kriminel shqiptar i rrezikshmëris së lartë është vënë në pranga në Miçigan të SHBA-ve. Ai është i dënuar nga Italia me...

Dikur i deklaruar i vdekur, sot u ekstradua në Shqipëri (EMRI)

Leonard Mnella, një kriminel shqiptar i rrezikshmëris së lartë është vënë në pranga në Miçigan të SHBA-ve. Ai është i dënuar nga Italia me...

Latest news

/5pyetjet.al