-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

emigracion

Viti i pestë radhazi me tkurrje, shqiptarët po ikin në emigracion (Raporti)

Plakja e popullsisë, ritmet e larta të emigracionit dhe pasojat e Covid-19 në shëndetin e popullatës kanë sjellë rënien e banorëve në vitin 2021. INSTAT...

Boshatiset fshati, lopët drejt “zhdukjes”

Blegtoria, dega kryesore e bujqësisë është në një trend rënie të shpejtë të numrit të krerëve, që po nxitet nga pakësimi i popullsisë në...

Latest news

/5pyetjet.al