-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

energji

“Tigri1” dhe “Tigri3” një vit “gjumë” në Vlorë

Një vit pas ardhjes së tyre në Vlorë, dy anijet lundruese të prodhimit të energjisë “Tigri1” dhe “Tigri3” rezultojnë me një listë kostosh të...

OSHEE publikon oraret dhe zonat në Tiranë që sot nuk do kenë drita

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se sot disa zona të Tiranës, do të mbeten pa energji elektrike nga ora 09:00 deri...

Shiu dhe erërat e forta sjellin problemet e para me energjinë elektrike

Më shumë se 40 fshatra të juglindjes së vendit nga mëngjesi i ditës së sotme janë pa energji elektrike. Shkak janë bërë kushtet e...

Evropa rrezikon varësinë nga bateritë kineze në mungesë të energjisë ruse

Ndërsa Evropa përpiqet të pakësojë çlirimin e karbonit ajo rrezikon të krijojë varësi nga Kina për bateritë ndërsa kërkesat pritet të rriten tej mase...

Statkraft synon investim shtesë në Moglicë, tejkalon në kapacitet kaskadën e Drinit

Kaskada e Devollit mund të ketë rritje të kapacitetit të prodhimit të energjisë me një projekt që aktualisht është në fazë studimi nga norvegjezët...

Kriza nga lufta, BE mbush rezervat me gaz

Rezervat me gaz natyror të Bashkimit Evropian janë mbushur deri në 90 për qind të kapacitetit, shumë kohë para 1 nëntorit datës së caktuar...

Pa energji elektrike një pjesë e Tiranës e Durrësit

OSHEE njofton për një defekt në linjën 110kV, që ka shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike për abonentët Tiranë dhe Durrës. Mësohet se sot rreth orës...

KESH në humbje prej 256 mln euro, OST dhe OSHEE me fitim

Korporata Elektoenergjetike Shqiptare (KESH), që ka detyrimin e sigurimit të furnizimit të vendit me energji elektrike në kushtet e emergjencës, ka pësuar një humbje...

Biznesi i diellit, kapaciteti i instaluar nga vetëprodhuesit arrin 119 MW

Numri i bizneseve apo individëve që kanë instaluar një impiant fotovoltaik për të plotësuar nevojat e konsumit të energjisë ka qenë në rritje graduale. Të...

Familjet shqiptare rritën borxhet e energjisë për herë të parë që nga pandemia

Situata financiare e familjeve shqiptare duket se është përkeqësuar gjatë 4-mujorit të parë të vitit reflektuar kjo me një rritje të detyrimeve të prapambetura...

Latest news

/5pyetjet.al