-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Fatmir Xhafaj

Xhafaj kritika për rihapjen e basteve: Ligji nuk zgjidh gjithçka, po trukimet?

Deputeti socialist, Fatmir Xhafaj është shfaqur me një listë kritikash për ligjin që pritet që të miratohet për lojërat e fatit që i rihap...

“S’ka logjikë”! Xhafaj kritika për pagat e gjyqtarëve të Kushtetueses

Komisioni i Ligjeve mes debateve miratoi ndryshimet në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Ndryshimet u miratuan me 12 vota pro, 1 abstenim të Fatmir Xhafajt...

VIDEO-Debat i fortë mes socialistëve/ Xhafaj i shkon Braçes te karrigia

Në seancën e sotme të Kuvendit nuk ka pasur debat vetëm mes shumicës dhe opozitës, por kamerat kanë fiksuar edhe një moment tensioni mes...

5 Ministra të Brendshëm në 10 vite! Çfarë shkon keq brenda policisë?

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Edi Rama njoftoi se ka shkarkuar ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe ka emëruar në vend të tij Taulant Ballën....

Sinjalet e krisjes? Xhafaj: Rama duhet të ndajë pushtetin, nuk është “supermeni”

“Është momenti që të bëjë një reflektim të thellë mazhoranca, në kushtet e këtij realiteti të ri shoqëror dhe politik!”. Kështu u shpreh në...

Kategoritë/ Sa punonjës përfitojnë nga rritja e pagave në Shqipëri?

Dje komisioni i Ligjeve vendosi që të miratonte projektligjin e qeverisë për rritjen e pagave për administratën, por edhe institucionet e tjera Kushtetuese. Komisioni i...

Rritja e pagave, Xhaferaj-Ibrahimit: Nuk keni bërë ndarje të drejtë

Mbledhja e komisionit të ligjeve gjatë ditës së sotme është shoqëruar me debate të ashpra. Madje mosdakortësi ka pasur edhe socialisteve. Deputeti i Fatmir Xhafaj...

“Babale” në Apel! Salianji: Të largohet gruaja e Sadushit! Do të jem gjatë këtu

Sot, për herë të nëntë u zhvillua seanca në gjykatën e Apelit për dosjen “Babale”. Personazhi kryesor në këtë dosje është Ervin Salianji. Ai...

E-mailet me McGonigal? Xhafaj: S’e kam takuar kurrë

Ditët e fundit në media qarkulloi një mesazh, e-mail që Fatmir Xhafaj kishte shkëmbyer për festat e fundvitit me McGonigal, ish-shefin e FBI-së që...

Xhafaj “dush të ftohtë” drejtësisë, “shigjeton” edhe PS-në: Mos bëni qoka

https://www.youtube.com/watch?v=AGdRc95uanI Kuvendi zhvilloi sot seancën e mocionit me debat kërkuar nga Enkelejd Alibeaj për çështjen e integrimit. Ish-kryetari i komisionit të reformës në drejtësi, Fatmir...

Latest news

/5pyetjet.al