-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Opozita tym e flakë: Nuk heqim dorë pa shporrur Veliajn

Kryesoret

Opozita protestë para bashkisë Tiranë. Kreu i këshilltarëve opozitarë, Dorjan Teliti deklaroi se protesta nuk do ndalet kurrë. “Protesta nuk do të ndalojë kurrë. Nuk ndalon protesta se ju mundoheni të shtypni me këmbë të drejtat e protestuesve. Nuk ndalon protesta se ju përfaqësoni sot diktaturën e vitit 2024.

Ne do protestojmë dhe do ia dalim me protestën tonë. Një ditë do ia dalim me mjetet demokratike të mosbindjes civile. Të gjithë të qëndrojmë të fortë, të qëndrojmë të bashkuar. Forcën e protestës demokratike nuk ka as polici, as ushtri që ta ndalojë.

Përkundrazi do jetë policia dhe ushtria që do bëhet me protestuesit dhe qytetarët se ne jemi me të drejtën dhe të vërtetën,” tha Teliti.

“Pa larguar Veliajn nuk ndalemi”! Molotov në derën e bashkisë

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit