-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

fruth

4-vjeçari në Shkodër rasti i parë me fruth në Shqipëri, ja si është gjendja e tij

Një fëmijë 4 vjeç është konfirmuar i infektuar me virusin e fruthit në Shkodër. Katër vjeçari ka shfaqur simptomat dhe pas kontrollit mjekësor ka rezultuar...

17 raste me fruth, ISHP: Nëse nevojitet të vaksinohen edhe fëmijët nën 1 vjeç

Instituti i Shëndetit Publik ka udhëzuar kryerjen e vaksinimit kundër fruthit, edhe për moshën nën 1 vjeç nëse nevojitet. Janë diagnostifikuar 17 raste dhe ISHP...

Zgjerohet harta, përhapet fruthi në Shqipëri

Rriten rastet me fruth në Shqipëri. Nga analizat laboratorike në Institutin e Shëndetit Publik janë konfirmuar pozitivë 18 raste në total me fruth. Përkatësisht...

Rriten rastet me fruth në Shqipëri, ja sa shkon numri

Rastet me fruth po fillojnë të rriten në Shqipëri. Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik bëjnë me dije se deri tani janë konfirmuar...

Shpërthen fruthi në Shqipëri? Vjen njoftimi, ka të infektuar në Tiranë dhe Durrës

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se janë konfirmuar 11 raste me fruth. Të infektuarit janë fëmijë të moshës nga 1 deri në 9 vjeç....

Prindërit skeptikë, mjekja: S’ka prova që vaksina e fruthit shfaq autizmin

Prindërit vazhdojnë të jenë tejet skeptik për sa i përket vaksinimit të fëmijëve nga fruthi: Qetësimi i tyre kryesor është në lidhje me shfaqen...

Latest news

/5pyetjet.al