-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjerman

Zyrtare! Një gjerman në krye të Kombëtares së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka emëruar zyrtarisht trajnerin e ri. Gjermani Franco Foda është emëruar zyrtarisht në krye të pankinës dardane. 57-vjeçari ka siguruar...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia gjen turistin gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman i cili rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën, në...

Vdekja e Dwamena-s, lojtari gjerman që luajti me defibrilator: E pashpjegueshme që e hoqi

Veprimi i të ndjerit Dwamena për të hequr defibrilatorin shihet nga shumëkush si shkaku i kësaj tragjedie dhe këtë variant e mbështet në mënyrë...

Tensionet në veri/ Deputeti gjerman: Jam kurioz të shoh justifikimin që do nxjerrë Vuçiç!

Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Bundestagut Gjerman, Michael Roth, ka reaguar për sulmin në veri të Kosovës, ku u vra një...

U fut në det për t’u larë, ndërron jetë gjermani në Vlorë

Një 42-vjeçar gjerman me emrin Michael Scherer ka ndërruar jetë pasi ka hyrë për t'u larë në det në Vlorë. Mësohet se 42-vjeçari ka ndërruar...

Arrestohet një biznesmen i njohur gjerman

Autoritetet gjermane arrestuan një biznesmen për shkelje të sanksioneve të BE-së kundër Rusisë, thanë prokurorët. Ulli S., drejtor i një kompanie në shtetin Baden-Wurttemberg ,...

Dënohet me burgim të përjetshëm gjermani që vrau shqiptarin në Freiburg

Në janar të këtij viti, një 30-vjeçar kishte qëlluar me revole shqiptarin – të dashurin e ish-partneres së tij në rrugë, në Freiburg-Betzenhausen. Ai...

Keqpërdorte imazhet e fëmijëve, policia arreston gjermanin e kërkuar nga INTERPOL

Një shtetas gjerman është arrestuar nga Policia e Kosovës më 2 gusht, ndaj të cilit Gjermania, përmes INTERPOL-it, kishte lëshuar urdhërrarest ndërkombëtar. Policia tha se...

Makina merr para 4-vjeçarin në Sarandë

Ditën e sotme është regjistruar një aksident në Sarandë ku një makinë ka përplasur një 4-vjeçar. Ngjarja u regjistrua në lagjen nr. 1 në Sarandë....

U zhduk pas një takimi pune, gjendet i copëtuar në frigorifer trupi i manjatit

Trupi i një manjati gjerman të pasurive të paluajtshme, Hans Peter Mack i cili u zhduk javën e kaluar, u gjet i copëtuar dhe...

Latest news

/5pyetjet.al