-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gjirokastër

Prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike, arrestohen dy gjirokastritët

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=gnyz2Hjlfqg?si=krBNrLPu2xPAwB89] Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona për prodhim dhe shitje së lëndëve narkotike. Dy të arrestuarit janë 35-vjeçar me inicialet, E. B. dhe...

Nëna vajton mbi varrin e Kacifasit: Kostandini është ylli i Vorio Epirit!

Në 5-vjetorin e vrasjes se Konstantinos Katsifas në fshatin Bularat është organizuar një ceremoni nga familjaret e tij në varrin ku prehen eshtrat. Nëna...

Pezullohen nga detyra 9 zyrtarë policie

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore për rajoni Vlorë-Gjirokastër, ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Gjirokastrës, e cila ka vendosur caktimin e masave të sigurimit “Pezullim...

Merr flakë autobusi në aksin Levan-Gjirokastër

Një autobus është përfshirë nga flakët paraditen e sotme rreth orës 10:35, në aksin rrugor “Levan-Gjirokastër”, në afërsi të fshatit Toç. Autobusi ishte nën drejtimin...

Nëna denoncon djalin në polici: Kapeni, më ka vjedhur lekët

Një 35-vjeçar është shpallur në kërkim në Gjirokastër. Ai është denoncuar nga nëna e tij se i ka vjedhur një shumë parash në shtëpi. “Specialistët...

Përfshihen nga flakët kabllot elektrike në një pallat në Gjirokastër

Mbrëmjen e sotme janë përfshirë nga flakët kabllot elektrikë të një pallat në Gjirokastër. Mësohet se ngjarja është regjistruar në lagjen 18 Shtatori. Në vendngjarje kanë...

Turisti gjerman gjen vdekjen në Gjirokastër, dërgohet pa jetë në spital

Një gjerman është dërguar paraditen e sotme pa shenja jete në Urgjencën e Spitalit Rajonal Gjirokastër. Dyshohet se 51-vjeçari ka humbur jetën për shkak të...

Zjarr i madh në Gjirokastër, rrezikohen varrezat e qytetit

Mbrëmjen e sotme në Gjirokastër është ndezur një vatër zjarri në periferi të qytetit ku janë përfshirë dhe një grumbull mbetjesh urbane. Flakët e shkaktuara...

Zbulime të reja arkeologjike në Luginën e Drinos në Gjirokastër

Arkeologët janë rikthyer në Luginën e Drinos në Gjirokastër për zbulime të reja në qytetet antike. Në Parkun e Antigonesë gërmimet këtë vit po...

Manovra me kamionçinë në rrugë, telashe për drejtuesin

Drejtuesi i një kamionçine mësohet të ketë kryer manovra të rrezikshme në rrugë me mjetin në fjalë teksa ishte i ngarkuar me materiale të...

Latest news

/5pyetjet.al