-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Gjirokastër

Fieraku merr nga dogana makinën me bagëti dhe arratiset

GJIROKASTËR-Largoi automjetin nga vendparkimi i zonës doganore të Kakavijës pa autorizim dhe pa paguar detyrimet, vihet në pranga 59-vjeçari Pëllumb Toro. I ndaluari, i...

Mbante kanabis në konvikt dhe e shiste në shkollë, në pranga 17-vjeçarja

Një 17-vjeçare është kapur nga uniformat blu në Gjirokastër në kuadër të operacionit “Tempulli” dhe të Paketës për Sigurinë në shkolla. Policia njofton se e...

Salianji: Taksimi i profesioneve të lira sjell shkatërrimin e shtresës së mesme

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar as vendimit të Këshillit të Ministrave për taksimin e profesioneve të lira me 23%, duke e...

Kaos në Gjirokastër, 22-vjeçari përplas me makinë të miturin, dy të tjerë rrahin një 35-vjeçar

Në Gjirokastër në orët e fundit ka nisur procedimi në gjendje të lirë për tre persona. Një 22-vjeçar B.M., ka përplasur një këmbësor në rrugën...

Grabisnin shtëpitë në Gjirokastër, prangosen dy të rinjtë

Dy persona kanë rënë në pranga në Gjirokastër pasi akuzohen për vjedhje. Siç njofton policia, të rinjtë e kapur në flagrancë janë Xh.L., 24 vjeç...

“Çmenduri” i moshuari, i vë zjarrin shtëpisë së tij

Gjirokastër-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë  shtetasin N. Sh., 77 vjeç, banues në fshatin Mashkullorë, Gjirokastër, pasi...

Gjirokastër, “kapet mat” duke vjedhur makinën

Një 27-vjeçar është vendosur në pranga ditën e sotme në Gjirokastër, teksa tentonte të vidhte një makinë. Forcat e policisë kanë marrë lajmin se një...

Dhunonte gruan dhe vajzën, arrestohet në flagrancë 46-vjeçari

Policia në Gjirokastër ka arrestuar në flagrancë një 46-vjeçar me inicialet L. R., pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe ndaj vajzës...

Babai me djalin marrin peng me makinë 19-vjeçarin

Foto ilustruese Babë e bir bashkë me një tjetër person janë arrestuar pasi ditën e sotme kanë marrë peng për disa orë një 19-vjeçar pas...

Stuhia “pushton” vendin, probleme me energjinë elektrike në disa qytete

Vendi ynë është përfshirë nga stuhia "Ciaran", stuhi e cila është shoqëruar kryesisht me shtrëngata shiu dhe shkarkesa atmosferike. Kushtet e motit sollën dëme në...

Latest news

/5pyetjet.al