-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykatë

Vasili: “Dosjet” vegël e frikës së Ramës, do shkojmë deri në gjykatë

Ish-nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, jashtë derës së Kuvendit ka deklaruar për mediat se Autoriteti i Dosjeve po bënë manipulime të pështira dhe të...

Vrasja e ish-drejtorit të OST, autori: Nuk e kam vrarë unë

Dorian Keqi, 40 vjeç, që u arrestua pak ditë më parë për vrasjen e ish-drejtorit të OST, Saimir Jakut dhe plagosjen e Gjergj Markut,...

“Pakoja erdhi nga Anglia”, shoku i ish-efektivit të RENEA-s rrëfehet për snajperin

Ish-efektivi i RENEA-s, Remal Rada, i cili së bashku me Elton Hithin u arrestua dy ditë më parë me armë me vete snajper dhe...

Rrethohet gjykata, Klodian Çalamani mungon në gjyq

Klodian Çalamani autorit të vrasjes të 8 vjeçarit Mateo Vasiu ndodhur më 16 nëntor të vitit 2021 ne Grecalli, nuk është paraqitur në seancën gjyqësore. Policia ka...

“Në burg pa afat”, punonjësit të portit i bie të fikët

Gjykata e Durrësit vendosi "burg pa afat" për 9 nga punonjësit e portit të Durrësit për zhdukjen e arkave me banane të kompanisë "Bana...

“Doli situata nga duart me maturantët”, Kushi dhe Vokshi përballen në gjykatë

Në Gjykatë Kushtetuese po zhvillohet seanca e radhës gjyqësore mes Evis Kushit dhe deputetes së PD-së, Albana Vokshit. Seanca ka nisur në orën 12:30....

“Përfundo blerjen”, Twitter dërgon në gjykatë Elon Musk

Twitter ka paditur miliarderin Elon Musk në një përpjekje për ta detyruar atë të zbatojë marrëveshjen e tij për të blerë kompaninë e mediave sociale. Padia,...

Dëshmia e radhës kundër Trump, zbardhet një tjetër ngjarje e paprecedentë

Cassidy Hutchinson, një ish ndihmës i lartë i shefit të shtabit të Shtëpisë së Bardhë të Presidentit Donald Trump, Mark Meadows, dëshmoi në një seancë...

SPAK e mban larg sallës së operacionit, kardiologu rrëzohet për herë të dytë nga Apeli

 Ish-shefi i kardiologjisë në qendrën Spitalore Universitare, Edvin Prifti, ka deklaruar para Gjykatës së Posaçme të Apelit se ai po mbahet me dhunë larg...

Korreshi: Boll erdhët për foto me shalqinj në Lushnjë, i ktheni dinjitetin

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi është shprehur në Kuvend kunëdr heqjes së gjykatës në Lushnje, pas qytetarëve për një çështje do ju duhet të...

Latest news

/5pyetjet.al