-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykatë

Zgjodhi familjen para profesionit, KPA e shkarkon nga detyra

Gjyqtarja e Rilinda Selimi, i cila ka ushtruar profesionin e saj në Gjykatën e Administrative të Apelit, është shkarkuar nga detyra. Ajo ka dal sot...

Me Range Roverin e Avdylajt të bandës së Durrës, si po ja hedh paq i riu që mori para policin

Hysen Picin, i cili pak ditë më parë nuk iu bind patrullës së policisë së Durrëst për të ndaluar dhe aksidentoi njërin prej policëve,...

Vrau priftin në Egjipt, gjykata i jep dënimin maksimal

Një gjykatë në Egjipt e dënoi të shtunën me vdekje një burrë për vrasjen me thikë të një prifti të krishterë koptik gjatë një...

I shpallur në kërkim për plagosje, arrestohet në flagrancë tepelenasi

Endri Kokona është arrestuar nga policia në Tepelenë, pasi ishte në kërkim për plagosje me thikë të një shtetasi me inciale L.I.. Ai u dënua...

Prokuroria kërkoi burgosjen, ja çfarë vendosi Gjykata për vëllezërit Veshaj

Disa javë më parë Prokuroria e Vlorës kërkoi që vëllezërit Veshaj të dënoheshin me burg për një plagosje të ndodhur në 2013. Çështja shkoi deri...

“Bombarduam shtëpitë”, ushtarët rusë pranojnë krimet para gjykatës

Dy ushtarë rusë të kapur u deklaruan fajtorë në gjykatën Kotelevsky në rajonin e Poltava të Ukrainës të enjten për "shkelje të ligjeve dhe...

Apeli jep vendimin, kritiku i Putin dënohet me 9 vite burg

Gjykata e qytetit të Moskës ka lënë në fuqi vendimin për burgim prej 9 vjetësh për politikanin opozitar, Aleksei Navalny, i cili veçse është...

“Rama dhe Kim ndërhynë në gjykatë”, Bardhi-Berishës: Jepi fund hipokrizisë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi i është kundërpërgjigjur ish-liderit, Sali Berisha, duke i thënë se gjyqet e tij po përçajnë demokratët. Pak më...

Përfundon shpejt aventura e të riut nga Korça, kapet nga policia

Kristian Medolli, i cili u arratis nga gjykata e Korçës teksa po priste të njihej me vendimin e trupës gjykues, është kapur pak minuta...

Zbulohet skema, si i shpëtoi i riu policisë me pranga në duar

Kristian Medolli, 21-vjeçari nga Korça, ishte arrestuar disa ditë më parë për vjedhje nga policia. Këtë të diel ai u shoqëruar drejt gjykatës nga...

Latest news

/5pyetjet.al