-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

grate

Kosovë/ Gjashtë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve, viktima gratë

Gjashtë raste të dhunës në familje janë regjistruar të shtunën në Kosovë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rastet e dhunës kanë ndodhur në Lipjan,...

Tre gra i dhanë fund jetës në Korçë brenda 24 orëve

Tragjike në Korçë. Tre gra i kanë dhënë fund jetës brenda 24 orëve. Dy dje dhe një në orët e para të ditës së...

Pagat/ Gratë apo burrat, kush paguhen më shumë?

Në vitin 2023, paga mesatare në ekonomi arriti në 70.5 mijë lekë, sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT. Në krahasim me vitin e...

Gratë duan punë në administratë

Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se 61% e aplikimeve u plotësuan...

‘Ma mori dritën e syve’! Rrëfimi i nënës së Eronës, që u vra nga burri

Ftohtësia e mureve të dhomës, që dikur ushtonte prej të qeshurave, zbardh dhe terron ditët e Milihate Coklit. Në secilën qoshe të saj sheh ëndrra...

Rrihen 7 gra për 24 orë në Kosovë

Shtatë raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit. Në të gjitha këto raste sipas raportit të...

Meta: Nuk është rastësi hashashi pranë shkollave, i bën shteti këto!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta akuzoi qeverinë Rama për përdorimin e drogës nga të rinjtë. “Nuk është rastësi që shpërndahet masivisht hashashi pranë...

Meta: Kam bërë një gabim shumë të madh

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta zhvilloi sot tryezën me temë “fuqizimi ekonomik i grave dhe vajzave – garanci për një të ardhme...

Flamujt në gjysmështizë/ Kosova në zi për vrasjen e dy grave

Sot Kosova është në zi! Në shenjë nderimi për dy gratë që u vranë brenda pak ditësh nga bashkëshortët e tyre, qeveria e Kosovës,...

Kolektivi Feminist mesazh Osmanit: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Ditën e sotme Kosova u trondit nga një tjetër ngjarje e rëndë, ku një tjetër grua ra viktimë prej duarve të burrit të saj. Edmond...

Latest news

/5pyetjet.al