-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#greqi

Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Greqinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë 5.0  Rihter është regjistruar pak minuta më parë në Evia. Mediat greke bëjnë me dije se lëkundjet kanë qenë të...

Erdogan: Nuk do t’i kërkojmë leje askujt për të mbrojtur kufijtë! ‘Shpërthejnë’ mediat greke!

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan, ka reaguar sërish për situatën në Irak dhe në Siri. Erdogan është shprehur i vendosur për operacionet ushtarake turke...

‘Hodhi në ajër’ me makinë 21-vjeçaren greke/ Shikoni momentin e arratisjes së shoferit shqiptar me shpejtësi ‘skëterrë’ në rrugët e Selanikut!

Studentja 21-vjeçare greke e cila u përplas nga një makinë në rrugën Egnatia në Selanik më 22 nëntor, po lufton për të qëndruar gjallë....

Greqia eksplorim në Detin Jon? Reagon MEPJ: E pavërtetë! Të drejtat sovrane të Shqipërisë…

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar pas informacioneve të publikuara në media se Greqia po zhvillon aktivitete eksploruese apo shfrytëzuese në detin Jon....

Të burgosurit shqiptarë në Greqi nisin procedurat për pajisen me pasaportë!

Për herë të parë të burgosurve shqiptarë në burgjet greke do tu jepet mundësia të pajisen me kartë identiteti dhe me pasaportë biometrike.Kjo marrëveshje...

Bushi flet për “tradhtarin” Ndoj: Nuk ka ç’na duhen lojtarë që s’e ndiejnë fanellën!

Larmi temash interesante në konferencën për shtyp të Alban Bushit para sfidave miqësore të Shqipërisë së 21-vjeçarëve kundër San Marinos dhe Malit të Zi.Trajneri...

Grekët provokojnë sërish/ Tifozët shfaqin banerin e madh “Kosova është Serbi”!

Elemente nacionaliste janë shfaqur në ndeshjen e basketbollit mes ekipit Olimpiakos  të Pireut dhe Partizanit të Beogradit. Kjo përballje ishte e vlefshme për Euroligën...

Ministri Manja viziton shqiptarët në burgun “famëkeq” të Koridhalos: S’do mbeteni pa përkrahje!

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka vizituar burgun e Koridhalosit në Greqi. Kjo vizitë është kërkuar nga vetë ministri shqiptar. Ai theksoi se shqiptarët...

“Shmangni udhëtimet në Atikë!”/ Mesazhi po shpërndahet me urgjencë: ‘Eva’ godet Greqinë!

Në Greqinë fqinje është dhënë alarmi për stuhinë “Eva” që pritet të godasë me ashpërsi Atikën. Duke shkaktuar fenomene të rënda të motit, nga...

Trafikonin emigrantë të paligjshëm drejt BE-së, arrestohet shqiptarja dhe një arab në Greqi!

Një shtetase shqiptare është arrestuar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kalamatës në Greqi, pasi akuzohet për trafikim emigrantësh të paligjshëm. Së bashku me...

Latest news

/5pyetjet.al