-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#greqi

‘Një rrugë e dy punë’/ Mitsotakis sot në Tiranë, takon Janullatos dhe pritet të vizitojë Himarën!

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis do të marrë pjesë në punimet e Samitit Plenar të Bashkimit Evropian – Ballkani Perëndimor, i cili do mbahet sot...

Veprime të turpshme me mbesat e tij, dënohet me 14 vjet burg 78-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 78-vjeçar shqiptar është dënuar me 14 vjet burg nga gjykata e Selanikut, pasi akuzohet për vepra të turpshme ndaj nipërve të tij.Çështja ndaj...

Plumb kokës të dashurës në Greqi, çfarë postonte shqiptari në Facebook?

Qamil Taja 24-vjeçari shqiptar që vrau të dashurën e tij 19-vjeçaren Kristjana Brakaj, para se të kryente krimin e rëndë ka bërë një status...

FOTO/ Kjo është Krisjana, 19-vjeçarja që u vra me dy plumba në kokë nga i dashuri shqiptar në Greqi

Kjo është 19 vjeçarja Krisjana Brakaj që u vra nga partneri i saj 25-vjeçar Qamil Taja në shtëpinë e tyre në Kaminia, Greqi.I riu...

“Grindeshin shpesh”/ Flasin fqinjët e të riut shqiptar që vrau të dashurën në Greqi

Fqinjët e 25-vjeçarit shqiptar, Qamil Taja i cili vrau të dashurën e tij 19-vjeçare Krisjana Brakaj kanë rrëfyer për mediat greke se ata kishin...

Në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policitë e Janinës dhe Igumenicës gjatë mbrëmjes së djeshme. Njëri prej tyre ishte i shpallur në kërkim nën akuzën...

Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Greqinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë 5.0  Rihter është regjistruar pak minuta më parë në Evia. Mediat greke bëjnë me dije se lëkundjet kanë qenë të...

Erdogan: Nuk do t’i kërkojmë leje askujt për të mbrojtur kufijtë! ‘Shpërthejnë’ mediat greke!

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan, ka reaguar sërish për situatën në Irak dhe në Siri. Erdogan është shprehur i vendosur për operacionet ushtarake turke...

‘Hodhi në ajër’ me makinë 21-vjeçaren greke/ Shikoni momentin e arratisjes së shoferit shqiptar me shpejtësi ‘skëterrë’ në rrugët e Selanikut!

Studentja 21-vjeçare greke e cila u përplas nga një makinë në rrugën Egnatia në Selanik më 22 nëntor, po lufton për të qëndruar gjallë....

Greqia eksplorim në Detin Jon? Reagon MEPJ: E pavërtetë! Të drejtat sovrane të Shqipërisë…

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar pas informacioneve të publikuara në media se Greqia po zhvillon aktivitete eksploruese apo shfrytëzuese në detin Jon....

Latest news

/5pyetjet.al