-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

James O’Brien:

O’Brien takon Vuçiçin: Kosova ka premtuar se do të themelojë Asociacionin

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O'Brien, tha se Kosova ka premtuar se do të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë...

Zyrtari i lartë i SHBA në Serbi, Vuçiç: Bisedë e vështirë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, do ta vizitojë Beogradin këtë të shtunë, për takime me liderët e Serbisë, presidentin...

Ushtria në kufi, SHBA: Vuçiç e di se forca kundër Kosovës, e papranueshme

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O'Brien ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke i vëzhguar lëvizjet e ushtrisë...

Konjufca: Deklarata e SHBA-së për Kosovën ishte shqetësuese

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka reaguar për deklaratën e ashpër të James O’Brien, ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit për raportin mes Kosovës dhe SHBA-së....

Tahiri: Kurti e ka përgatitur elektoratin e vet me bindjet anti-amerikane

Kosova ka cenuar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, thotë ish-kryenegociatorja Edita Tahiri. Sipas saj, asnjëherë Kosova nuk ka pasur raporte të tilla...

SHBA: Popullsia po largohet nga Ballkani Perëndimor

Ndihmëssekretari amerikan i Byrosë për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, James O’Brien në një konferencë për shtyp online ka folur për axhendën që kanë për...

Konfirmohet ndihmës sekretari i ri i SHBA-ve për Evropën dhe Euroazinë

Senati amerikan e ka konfirmuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës sekretar të Shtetit për Evropë dhe Euroazi. Emërimi i tij është mbështetur nga 67...

Lufta në Ukrainë, James O’Brien: Ajo që filloi Rusia do të zgjasë me breza, si në Ballkan

James O’Brien, diplomati me përvojë që është emëruar për postin e Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë paralajmëroi të mërkurën se...

Latest news

/5pyetjet.al